Accio-Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kurgu: Loinkaos - Yıl: 1971 - Hava: Yağmurlu - Tema: Gündüz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

4 Numaralı Hücre

3 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
James Tommy Parker
Sadık Role Player
James Tommy Parker

Tarafı : Zümrüdü Anka Yoldaşlığı
Kan Durumu : Safkan
RP Yaşı : 26
Patronus : Çöl Tilkisi
RP Sevgilisi : Sylvia Eleanor Parker
Asa : Kurnazlık Ateşi
Evcil Hayvan : Rubeus(Baykuş)
Özel Yetenek : Zihinfendar & Zihinbendar
Galleon : 57634

Bilgilerim
Sağlık:
4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Img_left117/1004 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (117/100)
Güç:
4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Img_left100/1004 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (100/100)
Seviye:
4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Img_left100/1004 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (100/100)

4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ocak 05 2009, 18:53

Grenouille'in uyanmasıyla yüzüne bir gülümseme yerleşti.Tam kazdığı tünelle ilgili bir espri yapacaktı ki rakibi daha önce davranmıştı.
''Selam iyi çocuk.Nasılsın?Gabriella nasıl?''

Kanı beynine sıçramıştı tekrar.Gabriella'dan sürekli bahsedip Tom'un asabını bozmayı düşünüyordu herhalde.Başarıyordu da.Tam bağıracaktı ki acıtığını hissettirmeye neden olan yemeğin gelmesiyle durdu.Biraz daha sakinleşip konuşmaya başladı:

"Onun adını telafuz etmemeni söyledim!Sen tünelini kazmaya başlasana!Vakit kaybediyorsun." diyip bir kahkaha attı.Uzun süredir aradığı,düellolar yaptığı bir suçluyla aynı odada-hatta hücrede- yaşamak garibine gidiyordu.Sinirini de altüst etmeye yetiyordu.

Düşüncelerinde sıyrılınca tekrar acıkmış olduğunu hatırladı.Hücrenin nemli zeminindeki tabağı eline aldı.Duvara monte edilmiş geniş oturağa oturacaktı ki Grenouille'in orada olduğunu görüp diğerine yöneldi.
https://acciohogwarts.yetkin-forum.com/lejant-f15/james-tommy-par
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ocak 05 2009, 19:27

Planın bu kadar güzel bir şekilde işlemesine hayranlıkla gülümsüyordu Grenouile,James'ın sözde(!) dalga geçmelerine kızmıyordu bile.Ama merak ettiği birşey vardı.Gabriella..O kimdi?Sadece adını ve James'ı terkedip Rusya'ya gittiğini biliyordu.James'a döndü ve cevap verdi:

''O tüneli artık kazmayacağım.Klostrofobi işte,psikolojimi etkiliyor,benim gibi zeki bir insana böyle şeyler yaptırıyor.Ve ilk defa istediğin birşeyi yapacağım,onun adını anmayacağım.Ama taraflarımızdan,herşeyimizden sıyrılarak erkek erkeeğe bir konuşalım.O kimdir,nedir?Neden Rusya'ya gitti,seni bu kadar üzen nedir?Seni biraz olsa da anlıyorum,benimde geride bırakmak zorunda olduğum bir karım ve bebeğim var..''

Bunu bir taktik ya da aldatmaca olarak sormuyordu aslında,o da aynı duyguları hissediyordu Amy için.Amy'yi ve bebeğini özlüyordu,hem de çok.Onun için James'ı biraz da olsa anlıyordu.Duygulandı,hafif belli etti ama surat ifadesini büyük bir çeviklikle değiştirdi..James ne diyecekti...?
James Tommy Parker
Sadık Role Player
James Tommy Parker

Bilgilerim
Sağlık:
4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Img_left117/1004 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Empty_bar_bleue  (117/100)
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Ocak 05 2009, 21:29

Bir süre Grenouille'e baktı.Küfürü basıp konuyu kapatacaktı ama yapamadı.Başını biraz yana yatırdı.Grenouille'in amacını anlamaya çalışıyordu zihninde.Mantığı küfürde ısrarcıydı ama duyguları uzun zaman sonra ağır basıyor gibiydi.Düşmanının samimi olduğuna inanıyordu.Yüzündeki bir anlık ifade de bunu kanıtlar nitelikteydi.

Ama yine de Gabriella'dan bahsetmek doğru mu olurdu bilemiyordu.Bu adi herif belki de ileride,buradan kurtulursa,Gabriella'yı kaçırıp Tom'a karşı kullanabilirdi.Bu çok uçuk bir fikirdi.Kafası bu ortamda ya fazla çalışıyordu ya da hiç...Buna karar veremiyordu.

"Gabriella benim eski sevgilimdi.Okuldan mezun olunca Bakanlık için Rusya'ya gitti.Biraz mektuplaştık ama daha sonra ayrıldık."

Olayları biraz çarpıtmış,biraz da kısaltmıştı ama uzun uzun anlatmaya gerek yoktu.Başka bir şey söylemedi ama Grenouille'in ailesini merak etmişti doğrusu.Daha ziyade böyle birisinin ailesi olabileceği olasılığını hiç düşünmediğinden şaşkındı.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Ocak 06 2009, 18:00

Şaşkın bir şekilde dinlemişti James'ı.Ondan olumlu bir tepki beklemiyordu,James'ın bu yaklaşımı onun beklentilerini yalancı duruma düşürmüştü.Oda James'la resmen muhabbet etmeye karar verdi.Neden güveniyordu bu sözcüklere,neden güveniyordu bu konuşmaya bilinmezdi.O da cevapladı:

''Belki merak etmeyebilirsin,ancak bende derdimi anlatmak istiyorum.Söylemiştim,bir karım ve bebeğim var diye.Karımın adı Amy.O da karanlık taraftan,ancak faal değil.Bunu kimseye söylememeni istiyorum,neden söyledim zaten bilmiyorum.Onu okadar çok seviyorum ki...Onu sevmemin sebeplerinden biri beni olduğum gibi kabul edebilen ve sevebilen ilk insan olması.Birde bebeğimiz var,Mariélla.Dünyalar tatlısı bir bebek,onu sadece iki defa görebildim.İkisinide çok özlüyorum,hem de çok..''

Duygulandığını gizlemek istiyordu Grenouille,hemen duygulanmazdı böyle.Ama bu konu onu en çok yaralayan konulardandı.James'a samimi bir bakış attı ve cevabını bekledi..
James Tommy Parker
Sadık Role Player
James Tommy Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Ocak 06 2009, 22:22

Amy ha?Amy Grenouille...Güzel...Belki Grenouille'e karşı,farklı bir yerde,farklı şekilde tanışsalardı,biraz merhamet,biraz samimiyet hissedebilirdi ama,şu durumda mümkün değildi bu.İçinden bir kaç tememnni mırıldanmak geçti ama bu da mümkün değildi.Bir şey söylemedi.Kollarını göğsünde kavuşturup hücrenin dışarısını izlemeye başladı.

Canı burada çok sıkılıyordu.Günler geçmek bilmiyordu nedense.Keşke Slyvia'dan bir tane de kitap isteseydi.Sürekli yalnızlığı içinde boğuluyordu.Grenouille'le muhabbet edemezdi ya.Meşgul olduğu zamanlar içindeki buhrandan biraz olsun kurtuluyordu ama düşünceleriyle başbaşa kaldığı zaman tekrar kalbine bir yumru çöküyordu.Zıvanadan çıkmış düşünceleri tekrar onu sarıyordu.
Sylvia Eleanor Parker
AccioH Role Player
Sylvia Eleanor Parker

Kan Durumu : safkan
RP Sevgilisi : James Tommy Parker
Galleon : 56925

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 16:57

Sylvia yine buradaydı. Uzun kasvetli koridorda ilerlerken buraya gelmesine sebep olan şeyin tam olarak ne olduğunu bulmaya çalışıyordu. O defter ve annesiyle ilgili öğrendiği şeyler miydi böyle dvranmsına neden olan?
Hücreye yaklaştığında düşüncelerinden uzaklaşmaya çalışdı.

"Merhaba Bay Parker. " dedi o günkü gibi ve hemen ardından çantasından bir kitap çıkardı. " Kitapları sevdiğinizi söylemiştiniz. " dedi ve üstünde "Ölü Evden Anılar " yazan kahverengi tonlarındaki kitapı Tommy'e doğru uzattı.

" Umarım beğenirsiniz."
James Tommy Parker
Sadık Role Player
James Tommy Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 17:08

Sıkıntıdan patlamak üzereyken duyduğu sesle kalbindeki basınç yok olmuş gibiydi.Tanıdık bir ses duymayı özlemişti.Saydığı kadarıyla üçüncü kez 'Size de Bayan Claythorne.' dedi.Sesi sakindi ama içi kıpır kıpırdı.Slyvia'dan iyi haberler bekliyordu uzun zamandır. 'Umarım Bakanlık isteğimi kabul etmiştir.' diye düşündü.

Slyvia'nın ona uzattığı kitabı görünce sevinçten çıldıracakmış gibi oldu.Onu uzunca bir süre daha burada tutabilecek bir kitap edinmişti sonunda.'Ölü Evden Anılar'...Okumuş muydu acaba bu kitabı?Hatırlamıyordu bile...

"Teşekkür ederim.Harikasınız Bayan Claythorne!" dedi sevinç içinde.Kitabı kısa bir süre inceledikten sonra Slyvia'ya döndü.

"Bakanlık ne alemde?Ricamı yerine getirdiniz mi acaba?"
Sylvia Eleanor Parker
AccioH Role Player
Sylvia Eleanor Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 17:25

"Teşekkür ederim.Harikasınız Bayan Claythorne!"

Sylvia Tommy'nin sevincine gülümsemekle yetindi. Düşünceleri sürekli o deftere kayıyordu ve her seferinde kendini annesini hatırlamaya çalışırken buluyordu. Tommy'nin sorusuyla gerçek dünyaya döndü.

"Bakanlık ne alemde?Ricamı yerine getirdiniz mi acaba?"

" Bayan Nyx'nin odasına iki kez uğradım fakat yoktu. Ben de kendisiyle görüşmek istediğimi yazdığım bir not gönderdim. Sanırım en kısa zamanda bana dönecektir." dedi bir solukta. Düşüncelerin onu sarmaması için büyük bir çaba göstermeye devam ediyordu. Bunun yüzüne yansımaması için de ayrı bir çaba göstermesi kendi içinde durumuna gülmesine sebep oluyordu.
James Tommy Parker
Sadık Role Player
James Tommy Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 17:52

Yüzündeki tebessüm biraz düşmüştü ama hala uzun zamandır bu kadar gülümseyemediği için çenesi ağrıyordu.Kitabı yanındaki oturağa koyduktan sonra 'Umarım' diyebildi.Sylvia'ya biraz daha dikkatli bakınca bir gariplik sezmişti.Grenouille'e baktı.Uyuyordu-en azından öyle gözüküyordu-.Ne olur olmaz diye parmaklıklara biraz yaklaştı ve fısıltıyla konuşmaya başladı.

"Siz iyi misiniz?Biraz...Garip görünüyorsunuz.". Son kelimesine biraz içerleyebilirdi ama Sylvia'yı tanıtan en iyi kelime buydu herhalde.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 17:52

Tommy ile kısa süren bir muhabbetin ardından kendi köşesine çekilmişti,oturmuştu.Düşünüyordu,düşünüyordu.Neydi bu sessizlik?Burada canı çok sıkılıyordu.Birşeyler gerekti,yoksa burada yapamayacaktı.Klostrofobisi de iyice sarmıştı başını,korkusuz,vahşi,ölümcül Grenouille iyice korkmaya başlamıştı 4 duvardan.Ne oluyordu böyle?Of!

Bu düşünceler içinde korkuyla karışık dalıp giderken,koridordan gelen birine rastladı.Güzelliğinin ruh emicileri bile korkutamayışının ilginç psikolojik etkisiyle geliyordu grimsi rutubetli duvarların arasından.Bu hücreye,daha doğrusu kafese yaklaştıkça netleşmeye başladı görüntüsü,o Slyvia idi.Eski ölümyiyen,şimdi ise James'ın yardımcısı.Geldi,James'la selamlaştılar,Slyvia ona bir kitap verdi.Grenouille'de çok sıkılıyordu.Bir kitap onu da açardı belki.Slyvia'ya döndü ve:

''Merhaba.Senden birşey rica etsem yaparmısın?Bana da bir kitap bulabilirmisin,burada çok canım sıkılıyor.''

Olumsuz,hoşnutsuz bir tepki bekliyordu.Aradığını da bulacak gibiydi,resmen kaşınıyordu.Hadi bakalım,filmin devamı nasıl olacaktı?
Sylvia Eleanor Parker
AccioH Role Player
Sylvia Eleanor Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 18:03

Bütün çabasına rağmen karmaşıklığını dışarı yansıtan Sylvia Tommy'nin sözlerine başarısız bir gülümsemeyle cevap verdi.

" Evet muhtemelen garip görünüyorumdur. Ama önemli birşey yok. İyiyim yani. " diyerek geçiştirmeye çalıştı olayı. Nasıl anlatabilirdi ki ona şu an aklından geçenleri.

O sırada hücrenin karanlık köşesinden bir ses ulaştı kulaklarına.

''Merhaba.Senden birşey rica etsem yaparmısın?Bana da bir kitap bulabilirmisin,burada çok canım sıkılıyor.''

Sylvia yüzü gölgeler arasından belli belirsiz görünen Grenouille'e dikti soğuk bakışlarını.

"Neden Grenouille? Sıkılıyor musun yoksa? Burayı sevdiğini düşünüyordum."
James Tommy Parker
Sadık Role Player
James Tommy Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 18:12

Grenouille'in bir kitap istemesi üzerine güldü.Uyanmıştı demek ki.

"Hayır,burada canın sıkılıyor olamaz.Burada uğraşacak bir çok şeyi var." dedi gülümseyerek.Duvara kazdığı deliği kastetmişti ama bunu Sylvia'nın anlaması mümkün değildi elbette.Sonra Sylvia'ya dönüp tekrar fısılıdamaya başladı:

"Durup dururken neden insanlar garip görünsün ki?Eğer bir sıkıntınız varsa anlatın lütfen.Parmaklıkların arkasında olsam da size yardım etmeye çalışırım.". 'Parmaklık' derken önündeki parmaklıklara hafif bir tekme vurdu.Sonra gülümseyerek Sylvia'ya baktı.
Sylvia Eleanor Parker
AccioH Role Player
Sylvia Eleanor Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 18:21

Sylvia bakışlarını Grenouille'nin üzerinden çekip tekrar Tommy'e baktı.

"Durup dururken neden insanlar garip görünsün ki?Eğer bir sıkıntınız varsa anlatın lütfen.Parmaklıkların arkasında olsam da size yardım etmeye çalışırım."

Sylvia hafifçe gülümsedi. Ne anlatabilirdi ki ona? Karanlık tarafta olduğunu, şuan onun yerinde kendisinin duruyor olması gerektiğini ve bütün bunlar yetmezmiş gibi annesiyle ilgili öğrendiği şeylerden sonra inancının sarsıldığını mı söyleyecekti.

" Seneler önce ölen annemle ilgili çok ilginç şeyler öğrendim. Ve bu benim için oldukça sarsıcı oldu. " demekle yetindi Sylvia. Açıklayıcı olmadığını biliyordu ama açıklama yapamazdı. En azından şimdilik.
James Tommy Parker
Sadık Role Player
James Tommy Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 18:28

Bir süre sessiz kaldı.Acaba annesi bir ölümyiyen miydi?Aklına gelen tek şey buydu.Biraz daha açıklama bekledi ama devamı gelmeyince biraz teselli vermesi gerektiğini düşündü.Ama ne diyebilirdi ki?Ya yanlış bir şey söylerse?En iyisi tehlikeli şeyler söylememekti.

"Şey,ne öğrendiniz bilmiyorum ama,umarım sizin açınızdan en iyisi neyse o olur." dedi gülümsemeye çalışarak.Ne zamandır sudan başka bir şey içmiyordu.Acaba Sylvia'dan bir kahve istese miydi?Buna izin var mıydı acaba?
Sylvia Eleanor Parker
AccioH Role Player
Sylvia Eleanor Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 18:36

"Umarım." dedi Sylvia.

Bakışlarını yere dikmişti. Beton zeminle fazla ilgili gibi görünse de ilgilendiği annesiydi. Hala onu hatırlamaya çalışıyor, neden onu hatırlayaadığını düşünüyordu. Evet küçüktü ama bu birşeyler hatırlamasına engel değildi. İnsan psikolojisiyle ilgili okuduğu kitaplardan bölümler geliyordu aklına. Bastırdığı birşeyler vardı hafızasında belki de. Hatırlamak istemediği. Ama hatırlayacaktı. Hatırlamalıydı..

Bakışlarını Tommy çevirdiğinde hafifçe gülümseyerek konuştu.

" Kitabınız bittiğinde yenisini getireceğim. Eğer okumayı planladığınız bir kitap varsa onu getirebilirim. "
James Tommy Parker
Sadık Role Player
James Tommy Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 18:43

Daha demin oturağa bıraktığı kitaba baktı.Oldukça kalın gözüküyordu.Çabucak bitirebilirdi onu ama yine tüyleri ürperdi Sylvia'nın dediklerini düşününce.

"Umarım gerek kalmaz.Burada bir kitap bitirecek süre kalırsam çıldırırım muhakkak." dedi abartılı bir şekilde.Sylvia'nın dalgın halleri gözünden kaçmıyordu.Bunu daha sonra irdelemek üzere kafasının bir yerine yazdı-yazabilmiş miydi bilmiyordu-.Pek unutacağını sanmıyordu.

Kitabında olan gözlerini kaldırıp tekrar Sylvia'ya baktı.

"Acaba,asanızla birer kahve yapabilir misiniz?Burada sudan başka bir şey içemiyorum da." dedi elini ensesine götürüp.Biraz garip bir istekti ama Sylvia'nın anlayacağını umuyordu.
Sylvia Eleanor Parker
AccioH Role Player
Sylvia Eleanor Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 18:55

"Umarım gerek kalmaz.Burada bir kitap bitirecek süre kalırsam çıldırırım muhakkak."

"Ah tabii." dedi Sylvia düşüncesizliğine kızarak."Umarım bu kitabı bitiremeden buradan kurtulursunuz."

Tommy gözleri kitabında Sylvia'nınkilerse yerdeyken kısa bir sessizlik anı yaşandı. Sonunda Tommy konuştuğunda Sylvia da bakışlarını ona çevirmişti.

"Acaba,asanızla birer kahve yapabilir misiniz?Burada sudan başka bir şey içemiyorum da."

Sylvia samimi gülümsemesi kısa zamanlı bir gülmeye dönüştü.

" Tabii ki yaparım. " dedi. Asasını çıkardıktan sonra elini yerle paralel bir şekilde havada bıraktı. Asasını eline doğrultup hafif bir bilek hareketiyle salladığında bir fincan kahve çıkmıştı ortaya. Dumanı tüten fincanı demir parmaklıkların arasından Tommy'e doğru uzatırken

" Bakın fincanım öncekine nazaran daha estetik. " dedi gülerek.
James Tommy Parker
Sadık Role Player
James Tommy Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 19:03

Sylvia'nın sözleri üzerine güldü,kahveyi eline alırken.Gülmeyi kestikten sonra bir yudum aldı bardağından.Sonra memnuniyet dolu bir bakışla Sylvia'ya dikti gözlerini.

"İşte 'muhteşem kahve' diye buna derim.Herhangi bir pürüz yok." diyip bir yudum daha aldı.Sonra düşünceli bir şekilde aralarındaki parmaklıklara baktı.

"Tabii şu demirler dışında.Yine de teşekkür ederim." dedi gülümsemeye çalışarak. "Acaba Rusya'dan bir haber var mı?Veya bakanla yardımcısından?Rusların mektuplarından pek bir şey umduğum yok zira."
Sylvia Eleanor Parker
AccioH Role Player
Sylvia Eleanor Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 19:18

Tommy'nin kahvesini yudumlayışını izlerken gülümsedi Sylvia ve sorusuna cevap verdi.

"Birşey ummamakta haklısınız. Hala hiçbir haber yok. " dedi ve ekledi. " İşiniz gerçekten zormuş. Büyük sorumluluk. "
Gözleri tekrar bir noktaya dalarken sesi de hafifleyerek kaybolmuştu.
Sık sık konuşmayı bölen sessizlik gene iş başındaydı. Birşeyler söylemek istese de başaramadı. İkisini de saran sessizliği bitrmenin yolunun gitmek olduğunu anlayan Sylvia konuştu.

"Gitmem gerek. Kendinize iyi bakın."

Koridorda giderek uzaklaşarak yankılanan ayak seslerinin sahibi karanlıkta kaybolmuştu şimdi.
Edgar Black
Mezun
Edgar Black

Tarafı : L'azienda
RP Yaşı : 51
Patronus : Vaşak
Asa : Ölüm Senfonisi
Galleon : 56270

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 21:00

Daha önce çok sık geldiği bir yere tekrar gelmişti. Burası içini ürpertiyordu. Ama bu sefer kalıcı değildi. İçerden birini alacaktı. Sonra buradan çıkacaktı. Yıllar öncesinin hesabı için buradaydı. Bir nevi hesabı ödeyecekti. Elindeki isme baktı:

"Grenouille Allison - 4. Kat, 4 Numaralı Hücre"

Karanlık merdivenlere doğru yöneldi. Yanına biri yaklaşmadıkça tanınması pek mümkün değildi. Son kata geldi. Asasını çekti. Tahmin ettiği gibi kendisini karşılayan Ruh Emiciler oldu. Yabancıyı çabuk seçen yaratıklara karşı kendini koruyabilirdi. Asasını çekti. Sağ kolunu biraz kastı. Asanın ucundan zayıf bir ışık çıktı. Bu Ruh Emicilere "beni mecbur bırakma" uyarısıydı. Homurdanarak çekildiler. İçlerindeki nadir hislerden biri olan korku onları etkilemişti. Edgar 4 Numaralı hücrenin önünde belirdi. İçeride iki kişi vardı. Aradığı kişiyi en son 20 yıl önce görmüş olsa da çabucak seçti. Gözler değişmezdi. Asasını kapıya yöneltti. Mahkumların asa bulundurma şansı olmadığından kapılar dışarıdan kolayca açılabiliyordu.

"Alahamora"

Demir kapı gıcırtıyla açıldı. İçeridekiler şaşkın bakışlar arasındaydılar. Önce asasını diğer mahkuma doğrulttu. Yabancı değildi. Ama Edgar' ı tanımış gibi görünmüyordu.

"Sersemlet!"

Duran ve silahsız hedefi vurmak zor olmamıştı.

İçeri giren kişiyi o karanlıkta ikisi de tanıyamamıştı. Edgar Grenouille' in yanına gitti. Sol kolunu kontrol etti. Karanlık işaret vardı. Bu oydu.

"Hadi evlat, gidiyoruz" dedi.

En son Edgar Black tarafından Cuma Ocak 09 2009, 21:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 21:02

Grenouille,bu korkuyla karışık sıkıntının arasında,isteksizce duruyordu.Slyvia veda ederek oradan uzaklaşmış,konuşacak bir kelime bulamamıştı daha doğrusu,kaçmıştı.Haha!Korkak!

Bu düşünceler arasında gidip gelen Grenouille,önsezilerine dayanarak bu ılık,grimsi ve rutubetli duvarların arasından birinin daha gelmekte olduğunu farketti.Gelen kişinin görüntüsü gittikçe büyüyor ve uzuyordu.Bu heybetli biriydi.Tüm karanlığıyla dehşet saçıyordu etrafa.Asasının hareketleriyle ruh emiciler uzaklaştı hemen,ve yakınlaştı Grenouille'nin hücresine.Kimdi bu yabancı?Karanlık birine benziyordu,asasını yöneltti kapıya ve kilidi açarak Grenouille'nin omzunu kontrol etti hemen,karanlık işareti görünce emin oldu adam.Grenouille'nin Grenouille olduğundan.Ve ona bakarak konuştu tok bir sesle:

''Haydi evlat,gidiyoruz.''

diye.Kimdi bu adam?Neden gidiyorlardı?Sanırım Grenouille'den yaşça büyük biriydi,sesinden belli oluyordu.Ama dostça yaklaşımı onu kurtaracak olan bir adam olduğunu belli ediyordu.Grenouille körü körüne güvenmeye karar verdi adama.Ve cevapladı hemen:

''Haydi,gidelim,haydi!''

dedikten sonra hızla kapıdan çıktı,bu yabancı adam kapıyı kilitledi ve James orada kaldı..Azkaban'dan yeniden kurtulmanın rahatlığıyla oradan uzaklaştı o adamla...
Edgar Black
Mezun
Edgar Black

Tarafı : L'azienda
RP Yaşı : 51
Patronus : Vaşak
Asa : Ölüm Senfonisi
Galleon : 56270

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 21:06

İkisi de kaybedicek zamanları olmadığını anlamışlardı. Hızla aşağı doğru indiler. Ruh Emicilerin en kalabalık olduğu kattan mahkum kaçırmak zor işti. Hem de görülmeden, tanınmadan. Zemin kata on beşe yakın merdiven kalmıştı. Edgar asasını sağa doğru tuttu.

"Accio asa!"

Tılsım da usta olduğu alanlardan biriydi. Hangi asayı çağırdığını biliyordu. Bu Grenouille'in asasıydı. Asa hızla geldi. Asayı da sol eline aldı. Grenouille hala olayın şaşkınlığı içindeydi. Birazdan ortalık seherbaz dolardı. Alarm verilmişti. Büyük demir kapıdan hızla çıktılar. Biraz ilerlediler. Daha sonra arkalarında iz bırakmadan ölümyiyen karargahına cisimlendiler.

Tek bilinen kaçan mahkumun adıydı...
James Tommy Parker
Sadık Role Player
James Tommy Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 21:37

Bir homurtu gibi duyduğu kilit büyüsü üzerine kafasını yeni kitabından kaldırdı.Bi'rahat kitap okuyamayacak mıydı?Lanet okuyup kapıdaki adama baktı.Açık kapıdan içeri bakıyordu.Kapıyı nasıl açmıştı?Acaba onu çıkarmaya biri mi gelmişti.

Katlanan merakıyla ayağa kalktı.Ama ona doğrulan asayla göğsüne çarpan büyü arasındaki kısa sürede düşünmek için pek vakti olmamıştı.İlk anda Grenouille'in kaçırılmakta olduğunu anladı sadece.Ardından öldüren lanete maruz kalacağını düşündü ama asadan çıkan kıvılcımın kırmızı renkli olmasına şaşırdı.Neden onu öldürmedi ki?

Bunu düşünecek zamanı pek kalmamıştı.Hızla göğsüne çarpan büyüyle ilk önce müthiş bir acı hissetti.Sonra ayakları yerden kesildi.Geriye doğru fırladı.Elinden çıkan kitap,Tom'dan daha önce duvara çarpmıştı.Tom duvara çarpmasıyla yeni bir düşman edindiğini aynı anda fark etmişti.
Sylvia Eleanor Parker
AccioH Role Player
Sylvia Eleanor Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 22:06

Sylvia onun için çok değerli olan kolyesini kaybettiğini farkettiğinde bir süre onu nerede düşürmüş olacağını düşündü. Kafasındaki bütün ihtimalleri gözden geçirdiğinde Tommy'i ziyaret etmeden önce kolyesinin boynunda olduğuna karar kılmıştı.

Şimdi Azkaban'ın karanlık arazisinde ilerlerken iki silüetin cisimlendiğini gördü. Merakını gidermek için adımlarını biraz daha hızlandırdığında Azkabanın alarmlarının sesi ulaştı kulaklarına. Bir an olduğu yerde kaldı. Azkaban'dan biri kaçmıştı. Aklına gelen ilk kişi Grenouille'di.

Koşar adımlarla Azkaban'ın büyük kapısından içeri girip karanlık koridorlarda ilerledi. Sylvia vücuduna saran bir ürperti olmadığını farketmişti. Ruh emiciler ortalarda gözükmüyordu.

Gördüğü manzara karşısında ne yapacağını bilemedi bir an. Tommy yerde yatıyordu. Ölmüş müydü? Yoksa sadece baygın mıydı? İkinci seçeneğin olması için dua ederken açık bırakılan demir parmaklıklı kapıdan içeri girip Tommy'nin nabzını kontrol etti. Yaşıyordu. Sadece sersemletilmiş olmalıydı.

Asasını çıkartıp bağırdı.

"Ennervate"

Tommy yavaş avaş kendine gelmeye başlamıştı.

En son Sylvia Eleanor Claythorne tarafından C.tesi Ocak 10 2009, 21:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
James Tommy Parker
Sadık Role Player
James Tommy Parker

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: 4 Numaralı Hücre   4 Numaralı Hücre - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ocak 09 2009, 23:04

Sylvia'nın sesini yine bir homurtu gibi duymuştu.Ama kendine gelmeye başlamasıyla yaptığı büyünün ne olduğunu anlamıştı.Gözlerini açtı.Sylvia karşısında duruyordu.Daha önce olanlar aklına gelemedi ilk baştan.Sylvia'nın hala ziyarette olduğunu düşündü.Sonra müthiş bir başağrısı.Çevresine bakındı.Sylvia nasıl girmişti içeri?Grenouille neredeydi?

"Ne oldu?" diyebildi sadece.Sonra başını tutmaya başladı.Kendini duvara çekip yaslandı.

4 Numaralı Hücre
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-