Accio-Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kurgu: Loinkaos - Yıl: 1971 - Hava: Yağmurlu - Tema: Gündüz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Jared Groén

2 posters
YazarMesaj
Jared Groén
Gryffindor 1. Sınıf
Gryffindor 1. Sınıf

Galleon : 54958

Bilgilerim
Sağlık:
Jared Groén Img_left100/100Jared Groén Empty_bar_bleue  (100/100)
Güç:
Seviye:

Jared Groén Empty
MesajKonu: Jared Groén   Jared Groén Icon_minitimePaz Nis. 12 2009, 21:33

Karakterin;
Adı ve Soyadı:Jared Groén
Rp Deneyimi:Yeniyim

Sorular

I. Hogwarts'ta seçmeli olarak girebileceğin tek bir ders ve önünde dört tane seçeneğin var. Bunlar; Sihir Tarihi, KsKs, SYB ve İksir'dir. Hangisini seçerdin? Neden?

KsKs savunma olarak daha önemli olduğunu düşünüyorum.

II. Yılsonu sınavında yakın arkadaşlarından biri kopya çekti ve şans eseri profesöre yakalanmadı. Büyük ihtimalle çektiği soru iyi bir puan almasını sağlıyacak ve belki de seni geçecek. Kopya çektiğini profesöre söyler miydin? Neden?

Söylemezdim.Çünkü sonuçta en yakın arkadaşım beni geçse ne olur ki sonuçta hepimiz büyücüyüz.

III. Bir çatışmanın ortasındasın. Yanında seninle birlikte savaşan arkadaşın yenilmek üzere. Onu kurtarmak için bir şansın var. Ama onu kurtarırsan sen kesinlikle yaralanıcaksın. Bu durumda ne yapardın?

Tabii kide onları kurtarmak için yaralanmayı göze alırım.Ölmektense Yaralanmak iyidir.

IV. Arkadaşınla bir oyun oynuyorsun ve seyirci yok (Örneğin; Satranç). Sıra sende ve oyunu kaybediyorsun. Arkadaşının bir an dikkati dağılıyor ve gözünü başka yöne çeviriyor. Hile yaparak oyunu kendi yönüne çevirir miydin? Neden?

Hayır.Hile yapmama gerek yok eğer gerçekten iyi oynuyorsam zaten kazanırım.

Örnek Rp;

(Dumbeldore yazılışlarım yanlış olabilir.Konuşmalara renk veremedim vaktim yok normalde veriyorum.Eski bir rp bu rp ye göre sınıfa koymanıza gerek yok illa Hufflepuff olması gerkemiyor eski bir rp.)

Jared ıssız bucaksız bitmeyecek gibi görünen bir dönemin sonuna gelmiş,profesörlerden öğrendiği bilgileri sergilemişti.Bölüm kupasının Hufflepuff’a gelmesi onun onurunda da daha fazla artış gösterecekti.Kararsız,çaresiz hatta ümitsizdi.Hangisini seçmeliydi her şey puanlara bağlıydı.Ne yapacağını bilemiyordu tüm salonun ortasında bağırası geliyordu.Daha sonra yanından geçen bir öğrenci “Merhaba çok kaygılı görünüyorsun sebebini öğrenebilir miyim ”dedi ve Jared'ın yanına oturdu.Jared kaygılıydı kimdi bu öğrenci üstelik Slytherin 3.Sınıf

Slytherinlilere güvenmiyordu.Hepsi barbar,pislik ölüm yiyenlerdi kendisince.Diline sabredemedi ve anlatmaya başladı “ İlk senem daha neler olacağını bilmiyorum.Korkuyorum çünkü dışarıda kötülük var.Kendimi ailemi nasıl koruyabilirim ki o pislik Voldemort’tan.Ailem tehlikede burada büyük başarı elde etmem gerek.Babam öldü onun ölümü ile birlikte benimde ruhum öldü.Kim babasız yaşayabilir ki.Düşünsene muggle okulundasın öğretmenlerimiz var buradaki profesörler yani sana diyorlar veli toplantısına babanı istiyorum arkadaşlarından biri kalıyor onunu babası yok hocam o zavallı bir ezik diyor nasıl bir duygudur anlatamam.Zaten anlamasınız zor çok zor neyse beni dinlediğin için teşekkür ederim ”dedi ve tedirginlikle Dumbeldore u bekledi.O büyük kapı her şey ordaydı o açılırsa her şey açılıyordu.Bayraklar,şekiller,semboller,eşyalar her şey çok heyecan vericiydi.Havada coşku ile uçuşan hayaletler onlar bile sabırsızdı hangi grup kazanacaktı.Salazar pislikleri mi,Gryffindor gıcıkları mı,Ravenclaw inekleri mi,Hufflepuff sevecenleri mi?.Hep kendi gurubun savunuyor kimseye aldırış etmeden Hufflepuff ı destekliyordu.İşte o büyülü an gelmişti yerdeki mumlar havaya kalktı,havai fişekler patlamaya başladı,o büyük görkemli cüssesi ile Dumbeldore geliyordu ve yanında da Meganigıl.Herkes heyecanla ayağa kalktı kalbim yerinden fırlayacak gibi oluyordu.Dombldore koltuğuna oturdu ve kadehini aldı konuşmaya başladı “Evet sevgili büyücüler ve cadılar bir döneminde sonuna geldik.Umarım okul kurallarını tatilde çiğnemez,büyü yapmasınız.Bu seneki gayretinize teşekkür eder Hogwarts’ın ????’cı tarihine ŞEREFE!”dedi ve bütün ortalık “ŞEREFE!” diye bağırıp kavun sularını içti.İğrenç bir tadı vardı resmen gırtlağımı söküyor ve gözlerimden yaşlar akmasını sağlıyordu.Son olarak Dumbeldore ayağa kalktı ve bu senenin bölüm kupasını kazanaaan.Heyecanlandım ayağa kalktım ve ellerimi yumruk halinde sıktım,gözlerim doldu ne yapacağımı bilemedim ve birden

“HUFFLEPUFF!” dendi.İşte o an bittim sevinçten çığlık attım ve arkadaşlarıma sarıldım.Halen kendime inanamıyordum.Hufflepuff,Hufflepuff kazandı, inanamıyordum.Bu sevinç göğsümü kabarttı.Ravenclaw inekleri bile kazanamamıştı.Hemen trene koştum ve bir kompartıman kaptım.Eşyalarını yerleştirdim ve babamdan bana kalan saati çıkarıp öptüm ve başıma koydum zaman çabucak geçmişti.Evime vardığımda hızlıca nefessiz bir biçimde eve geldim .Hava soğuktu nefesimi verdiğimde havanın buharlaşmasını görebiliyordum.Kapıyı çaldım.Annem kapıyı açar açmaz kucağına atladım ve “ANNE HUFFLEPUFF KAZANDI ”dedim ve annemi öptüm.
Erica Luciana T. Lewis
Café Angéla Sahibesi
Café Angéla Sahibesi
Erica Luciana T. Lewis

Tarafı : L'azienda
Kan Durumu : Safkan
RP Yaşı : 23
RP Sevgilisi : A.M.V'mm ^^
Evcil Hayvan : Phoneix(Köpek)
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Galleon : 56731

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Jared Groén Empty
MesajKonu: Geri: Jared Groén   Jared Groén Icon_minitimePtsi Nis. 13 2009, 15:54

Gryffindor I. Sınıf

Jared Groén
1 sayfadaki 1 sayfası