Kurgu: Loinkaos - Yıl: 1971 - Hava: Yağmurlu - Tema: Gündüz
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Aethra Margeaux Verne ~

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Aethra Margeaux Verne
Büyüceşura Baş Hakimi
Büyüceşura Baş Hakimi
avatar

Mesaj Sayısı : 35
Nerden : Fransa-Bordeaux
Tarafı : L'azienda
Kan Durumu : Puresang
RP Yaşı : 29
RP Sevgilisi : oLmak üzere!
Galleon : 35974
Kayıt tarihi : 27/03/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Aethra Margeaux Verne ~   Çarş. Nis. 08 2009, 18:14
Aethra Margeaux Verne


---------Qui suis-je?

§Fransa//Bordeaux // Pauillac'da doğdu.
§ Beauxbatons-Snarlwolf’ta okudu.
§ Büyüceşura Baş Hakimi
§ Yirmi dokuz yaşında
§ Farnsız uyruklu
§ Safkan Soylu
§ Terazi burcu
§ Görücü


---------Personnalité

§ Kimim ben? Bazen sabırlarımın sınırları zorlansa da sakin kalmam mümkün, sabırlı olmanın erdemiyle donatılmış kişiliğimin yanında inişli çıkışlı duygularım! Kimi zaman fazlasıyla iyi, kimi zaman fazlasıyla karamsar! Bu beni dengesiz yapar mı bilmiyorum. Ne kadar çok güvenilmezsem, o kadar çok güvenmem karşımdakine. Bu yüzden sırlarımı da, duygularımı da, düşüncelerimi de kendime saklamayı öğrendim. Bencillik ve hırs benim kanımda var. Kindar ise hiç değilim. Belki de bu yüzden hiçbir şeyi umursamaz takılıyorum. İnsanlara ilişkilerim çoğunlukla yüzeysel boyutta, asosyalim sanırım. Bu yüzden beni soğuk bir tip olarak adlandıranlar çok. Kindar değilim belki ama gururum çok önemlidir. Belki sırf bu gurur yüzünden başkasından öç alırım. Yalnız başına kalmak ve sessizlik benim için bir mükafattır. Fazla konuşmayı da sevmem. Kararlı halim bazılarını çileden çıkarsa da doğrularımdan caymaya niyetim yok. Kurnazlığım konusunda da övünmeyi sevmem. İnsanlar üzerinde hakimiyet kurmayı severim, bu fiziksele veya konuşmaya dayalı olabilir. Benim için fark etmez, senin için eder mi? Emellerine uygun rol yapmayı severim. Arkadaşlarımı seçerken bir hayli özen gösteririm. Hayatımda ihanet edilebilecek ve edilmeyecek insan gurubu vardır. İhanet edilmeyecek kesim az sayıdaki dostumdur. Onlar için ise ölüme bile gitmeye hazırım ki ölümden korkmayan biri için fazla da cesaretli bir şey sayılmaz!

xx

---------Physical

Saç Rengi ~ Kumral
Göz Rengi ~ Yeşil

Saç Şekli ~ Hafif dalgalı
Ten Rengi ~ Buğday Ten


-------Surd( Asam)

Defne Ağacı Kökü//Yarasa Kanı//Sert//Kısa
Defne ağacı kökünün, yarasa kanıyla güç bulmasının ardından kurutularak elde edilen kısa, sert, esnemeyen bir yapımdır. Kanın etkisi ile sihir gücünün yüksek olduğu ve kullanan kişinin kişiliğine göre şekil aldığı bilinir. Başarılı olduğu en önemli konu olan zihne girmek için kullanılan ‘Occlumency’ büyüsünde oldukça etkilidir. Tılsım ve lanetleri kullanan kişinin içindeki gücüne oranla başarılı kılar.


---------General Connaissances

+Sevdiklerim –Sevmediklerim
+ihtiras +ay ışığı +gölge +karanlık +Defne ağacı +kitaplar +tılsımlar +uçmak +sayılar ve şifreler

- kahkaha – yalan – patavatsızlar –iksir –yaşam –soluk –uykusuzluk – güçsüzlük – kısıtlama –ısırgan suyu –kayıplar – yanılgılar [/size]

---------Caractère Histoire

Verne Ailesi Geçmişi

Fransız kökenli safkan bir ailedir. Fransa-Bordeaux’un yakınlarında Pauillac şehrinin bir ucuna hakim olan bu aile köklü bir yapıya sahiptir. İspanyol ve Fransız ve ailelerle kurulan ilişkiler ön plandadır. Hala orada birçok Fransız aileler büyük malikanelerde yaşamaktadırlar. Jacques adındaki bir büyücü bu ailenin kurucusudur. Fransa’nın dışında da döneminin önemli bir büyücüsüdür. Onunla başlayan bu soy zamanla büyücü dünyasında önemli bir yer edinmiştir ve bu dönemlerde dahi adını belli yerlerde duyurabilmektedir. Atalar bilgi birikimini torunlara aktarmıştır. Bu yüzden Verne Ailesi bilge kişilerin mensup olduğu bir toplum olarak bilinir. Aile birbirine son derece bağlıdır ve koruma eylemi yüksektir. Ailenin bir bölümü tamamen karanlık tarafa kendini adamışken diğer bölümü bu konudan uzak olup sadece büyücü dünyasında başarılı olmaya uğraş vermiştir.

Tılsım konusunda usta sıfatına laik görülen Jacques Verne’nin soyundan gelenlerle de bu özelliğin sürdürüldüğü bilinmektedir. Yeni tılsımlar keşfetmek onların göreviyken Jacques’in ilk torunu olan Karl’da Zihnefendarlık & Zihnebendarlık özelliği ile adını duyurdu. O zaman ki devirde insanların iradesine hükmetmek ile suçlanmaktan Azkaban’a yollandı. Azkaban’da işlediği suç için hüküm sürdüğü vakitte dünyaya gelen oğlu onun yeteneğinin ve Verne ailesinin devamını getirmeyi başardı. Bu zaman kadar aile bireylerinin cadıları Beauxbatons Sihir Akademisi’nde Snarlwolf Lizardian ve Unicornwit’e gönderilirken, büyücüleri ise Durmstrang Enstitüsü’sünde Slithersnake ve nadiren Roaringthroat binalarına gönderildi.

VI. kuşak Karl Verne’nin soyunun devamı olan Russel Verne’nin Tyson, Darvell, Byron adındaki oğulları üç koldan Verne ailesinin devamını halan sürdürmektedir. İngiltere’ye göç eden yeni nesil fertleri veya Fransa-Bordeaux’da kalmayı sürdüren aile gençlerini iki okulla sınırlı kalmayıp, Hogwarts’a da yeni bireylerini göndermeye başlamıştır.

Aethra'nın Geçmişi


Güzel bir sonbahar akşamı malikanenin en güzel odasında dünyaya gelişini çocukluğunda büyükannesinden defalarca dinleyen Aethra o günü yaşamışçasına hatırlar. Çocukluğu doğduğu malikanede geçmiş ve annesi onu bir yaşında terk edene kadar belki de güzel bir hayat sürmüştür. Yunanlı annesi daha fazla babasına dayanamamış ya da memleketi Yunanistan’ı çok özelmiş olmalı ki kızını hiçe sayarak ikisini de terk etmiştir. O günden sonra Aethra görücü yeteneğine sahip annesini bir daha hiç görmemiştir. Zaten bir yaşındaki bir çocuk annesini ne kadar hatırlarsa Aethra’da onu o kadar hatırlar. Ona annesinden kalma tek şey ise görücülük yeteneğidir.

Aethra’nın annesinin ortadan yok olmasıyla babası kısa zamanda birine aşık olur ve evlenir. Onunla da öyküleri kısa sürer, çünkü o iki yaşındayken Alain Marque dünyaya gelir ve onun dünyaya gelmesi annesinin hayattan gidişini sağlar. Babası ile Marque’nin yıldızları hiç barışmasa da Aethra ile birbirlerine kenetlenirler. İki küçük çocukla ortada kalmış bir adamın yardımına torunları için ölmeyi bile göze alan büyükanneleri koşar ve okul çağlarına kadar büyükanne ve büyükbabaları ile büyürler. Aethra Beauxbatons-Snarlwolf’ta gönderilirken iki yıl sonra Marque Durmstrang Enstitüsü’süne yollanmıştır. Sadece yazları bir araya gelen kardeşler birbirleri ile bağlantıyı hiçbir zaman koparmazlar. Aethra okulunu başarı ile bitirdiğinde elinde görücülük yeteneği ve Verne ailesinin değerli geçmişi ile yollara çıkar ve Bakanlığa başvurusu ile Hakimlik statüsüne kabul edilir. On yılı devirdiği hakimlik geçmişinde en son Büyüceşurası Baş Hakimi olarak görevini sürdürmektedir.


_________________


En son Aethra Margeaux Verne tarafından Çarş. Nis. 08 2009, 19:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Aethra Margeaux Verne
Büyüceşura Baş Hakimi
Büyüceşura Baş Hakimi
avatar

Mesaj Sayısı : 35
Nerden : Fransa-Bordeaux
Tarafı : L'azienda
Kan Durumu : Puresang
RP Yaşı : 29
RP Sevgilisi : oLmak üzere!
Galleon : 35974
Kayıt tarihi : 27/03/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   Çarş. Nis. 08 2009, 18:14

~ Karakterin İlişkileri ~

Aile İçi İlişkiler


[Kardeşim]

Alain Marque Verne

Gelecek Postası Yazarı
Ömrümün sadece iki yılı geçmemiş senle, daha sonrası hep senin varlığınla şekillenmiş. Aramızdaki bağın çok kuvvetli olduğunun farkındayım. Üvey olmamız hiçte mühim değil hatta belki de aynı anne babadan olanlardan daha kardeşiz. Yine de aynı kandan geldiğimiz su götürmez bir gerçek! Aynı babaya sahip olmak en kötü tarafımız belki de ama en azından benim annemde beni doğururken ölseydi öyle kaçıp gitmeseydi. Farklı okullarda okuduk belki de ama seni öyle iyi tanıdım ki aramızdaki sırların çokluğuydu bizi birbirimize bağlayan. Sırtımı dayayacağım tek kişi olduğunu bil sevgili kardeşim!

[Kuzen]


Aile Dışı İlişkiler

[Değerli]

Dawnielle Cloussy

Café Angéla Sahibesi
Dawnielle'ye tanışmam Marque'nin beni Café Angéla'ya çekiştirmesiyle oluşmuştu. Amacımız onunla tanışmak elbette değildi. Beni Tamara ile tanıştıracaktı. İçeri girdiğimde bakışlarımın direk odak noktası olmuştu. Ne kadar canlı olduğunu düşünmeden edememiştim. Müşterileri ile seviyeli konuşma tarzı ve arada yaptığı espriler onu ilgi odağı yapıyordu. Duru güzelliği de konuşmasına yansımıştı sanki. O gün Tamara ile tanıştıktan sonra çiftleri yanlız bırakmış, Dawnielle ile sohbete dalmıştı. Farklı çevrede yetişmemiz bile başlayan arkadaşlığı gölgelemedi, O benim genç arkadaşım!

[Değerli]
&

Erica Luciana Tamara Lewis
Cafe Angéla Sahibesi
Tamara! Marque'nin ilk aklını başından alan kadın! Onu tebrik etmemek elde mi? Soğuk telaşsız adamın gözleri seninle büyüyor ve heyecanı arttıyor. Onun bana getirdiği sen ise benim için değerlisin. Hem de senin tahmin ettiğinden çok değerli! Farklı görünüşünde cazibeli tavrın herkesi etkilebilir ama bunun sadece Marque için olmasını dilemek en iyisi. İlk başlarda senin ona laik biri olmadığını düşünsemde ön yargımı çabuk yok ettin. Seninle konuşmak, dertleşmek, eğlenmek en sevdiğim zamanlar olmaya başladı. Ve olgun bir insan olmak için yaşın önemsiz olmadığını kanıtladın.

[Benim Olan ]

Sherlock W.J. Holmes
Sihirsel Yasal Yaptırım Daire Başkanı Yardımcısı
Uzun süredir tanıdığım adamın bir anda hayatımın merkezi olması garip, hemde bencil bir insan olan ben için! Genelde erkeklerle ilişkin Marque'den geçse de ve en kıymetlim o olsa da bu yeni insanı kavramakta zorlansam da ilk defa sadece benim olmasını istediğim biri ile karşılaştım. Ondan uzak durmanın mümkün olmamasını ise çabuk kavradım. Onsuz geçen her saniye için bir bedel ödemek zorunda hissetmem belki de ona olan duygularım derinliğinden kaynaklanıyordur. Büyünün bozulmasını ilk defa dilediğim kişinin hep benimle olması dileğiyle!


__________________________

İki dilek
Olumlu olumsuz veya nötr bir yer dileyin
Ve ikinci ricam icon....


_________________


En son Aethra Margeaux Verne tarafından C.tesi Nis. 11 2009, 14:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Dawnielle Cloussy
Café Angéla Sahibesi
Café Angéla Sahibesi
avatar

Mesaj Sayısı : 17
Tarafı : Tarafsız
Kan Durumu : Safkan
RP Yaşı : 22
Asa : Bilge Teli Düşmüş Güzellik
Galleon : 35794
Kayıt tarihi : 07/04/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   Çarş. Nis. 08 2009, 20:49

Icon lejantımda mevcut. Benim de lejantıma uğrayıp kurguyu bildirirsen sevinirim. Olumlu bir yer istiyorum.

_________________

Dawniell*
* Iris Marleen Rafaél
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Alain Marque Verne
Gelecek Postası Yazarı
Gelecek Postası Yazarı
avatar

Mesaj Sayısı : 170
Yaş : 27
Nerden : Fransa-Bordeaux
Tarafı : L'azienda
Kan Durumu : Puresang
RP Yaşı : 27
Patronus : Puma
RP Sevgilisi : E.L.T.Lewis
Galleon : 36421
Kayıt tarihi : 14/02/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   Çarş. Nis. 08 2009, 22:52buyur kurgu senin işin

_________________
Lejant
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Erica Luciana T. Lewis
Café Angéla Sahibesi
Café Angéla Sahibesi
avatar

Mesaj Sayısı : 470
Yaş : 23
Tarafı : L'azienda
Kan Durumu : Safkan
RP Yaşı : 23
RP Sevgilisi : A.M.V'mm ^^
Evcil Hayvan : Phoneix(Köpek)
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Galleon : 37451
Kayıt tarihi : 18/02/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   Cuma Nis. 10 2009, 13:16

Görümceğğğ xD Ekle gelinini(!) bir yere bakiyiim xD

bu normal icon

Bu da meta icon :
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Sherlock WJ Holmes
Sihirsel Yasal Yaptırım Dairesi Başkan Yardımcısı
Sihirsel Yasal Yaptırım Dairesi Başkan Yardımcısı
avatar

Mesaj Sayısı : 22
Kan Durumu : Safkan
Asa : Anlaşılmaz

En İyi Büyü:Avada Kedavra [Anlayana...]
Galleon : 35843
Kayıt tarihi : 04/04/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   Cuma Nis. 10 2009, 19:44

Yerimi biliyosun...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Aethra Margeaux Verne
Büyüceşura Baş Hakimi
Büyüceşura Baş Hakimi
avatar

Mesaj Sayısı : 35
Nerden : Fransa-Bordeaux
Tarafı : L'azienda
Kan Durumu : Puresang
RP Yaşı : 29
RP Sevgilisi : oLmak üzere!
Galleon : 35974
Kayıt tarihi : 27/03/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   C.tesi Nis. 11 2009, 14:03

Hepiniz eklendiniz umarım beğenirsiniz xD

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Erica Luciana T. Lewis
Café Angéla Sahibesi
Café Angéla Sahibesi
avatar

Mesaj Sayısı : 470
Yaş : 23
Tarafı : L'azienda
Kan Durumu : Safkan
RP Yaşı : 23
RP Sevgilisi : A.M.V'mm ^^
Evcil Hayvan : Phoneix(Köpek)
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Galleon : 37451
Kayıt tarihi : 18/02/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   C.tesi Nis. 11 2009, 14:21

Beğenmediiim xD Gelin ne ya o.O xD
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Aethra Margeaux Verne
Büyüceşura Baş Hakimi
Büyüceşura Baş Hakimi
avatar

Mesaj Sayısı : 35
Nerden : Fransa-Bordeaux
Tarafı : L'azienda
Kan Durumu : Puresang
RP Yaşı : 29
RP Sevgilisi : oLmak üzere!
Galleon : 35974
Kayıt tarihi : 27/03/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   C.tesi Nis. 11 2009, 14:21

bu garibanın annesi yok onun için xD

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Erica Luciana T. Lewis
Café Angéla Sahibesi
Café Angéla Sahibesi
avatar

Mesaj Sayısı : 470
Yaş : 23
Tarafı : L'azienda
Kan Durumu : Safkan
RP Yaşı : 23
RP Sevgilisi : A.M.V'mm ^^
Evcil Hayvan : Phoneix(Köpek)
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Galleon : 37451
Kayıt tarihi : 18/02/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   C.tesi Nis. 11 2009, 14:46

yok... gelin evli olanlara söylenir ya o yüzden şeettim. biz daha öyle bişi düşünmüyoruz farkındaysan xD
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Aethra Margeaux Verne
Büyüceşura Baş Hakimi
Büyüceşura Baş Hakimi
avatar

Mesaj Sayısı : 35
Nerden : Fransa-Bordeaux
Tarafı : L'azienda
Kan Durumu : Puresang
RP Yaşı : 29
RP Sevgilisi : oLmak üzere!
Galleon : 35974
Kayıt tarihi : 27/03/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   C.tesi Nis. 11 2009, 14:48

tmm canım benim
bende evleneceksin diye yazmadım onu esprisine takınılır ya onun gibi birşeydi
bu kadar taktın değiştiririm ya seni mi kıracağım...

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Erica Luciana T. Lewis
Café Angéla Sahibesi
Café Angéla Sahibesi
avatar

Mesaj Sayısı : 470
Yaş : 23
Tarafı : L'azienda
Kan Durumu : Safkan
RP Yaşı : 23
RP Sevgilisi : A.M.V'mm ^^
Evcil Hayvan : Phoneix(Köpek)
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Galleon : 37451
Kayıt tarihi : 18/02/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   C.tesi Nis. 11 2009, 14:59

Neyse ya tamam yaz gelinim diye farketmes xD
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Donétello Darkness Bugned
Sihirli Kazalar ve Felaketler Dairesi Başkan Yardımcısı
Sihirli Kazalar ve Felaketler Dairesi Başkan Yardımcısı
avatar

Mesaj Sayısı : 87
Kan Durumu : Safkan
RP Yaşı : 19
RP Sevgilisi : |<3|Evelyn Lydie D'Amore|<Aslımmm Bitanem>||<3|
Asa : Acı Sessizlik/En İyi Büyü:Imperio
Evcil Hayvan : Sasha(Dişi Aslanım)
Galleon : 35916
Kayıt tarihi : 05/04/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   C.tesi Nis. 11 2009, 18:51

Benide ekleSayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Ludmillã Owston
Dansçı
avatar

Mesaj Sayısı : 169
Tarafı : Araf *-* Erkek Yiyen Yani EY Razz
Kan Durumu : 0 Rh - | Ölecek olsam kan verecek misin? x)
RP Yaşı : Daha On Yedi *-*
RP Sevgilisi : Erkek Yiyici | Hrrr Razz
Asa : Param yok züğürtüm bana bir tane alsana?
Evcil Hayvan : Clitus | Kıwanç *-* İtim olur Razz
Galleon : 36432
Kayıt tarihi : 22/02/09

Bilgilerim
Sağlık:
100/100  (100/100)
Güç:
100/100  (100/100)
Seviye:
100/100  (100/100)

MesajKonu: Geri: Aethra Margeaux Verne ~   Cuma Nis. 17 2009, 08:53
Ludmillã bir insanın hem bu kadar güzel hem de bu kadar yetenekli olmasına şaşırıyor. Bir Fransız olman da ilgisini çekiyor.
Olumlu bir yer olabilir ^^

_________________


~ I'd give it all up but I'm takin' back my love ~
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Aethra Margeaux Verne ~
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Accio-Hogwarts :: - Karakter Kimliği - :: Lejant-
Buraya geçin: