Accio-Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kurgu: Loinkaos - Yıl: 1971 - Hava: Yağmurlu - Tema: Gündüz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dırdırcı Sayı 3

YazarMesaj
Seana Cloris Loreille
Dırdırcı Editörü
Dırdırcı Editörü
Seana Cloris Loreille

Tarafı : Taraf? Yok öyle bişey...
Kan Durumu : Safkan
RP Yaşı : Son karar 20 herkes yaşlanırken ben gençleşiyorum =)
RP Sevgilisi : [İster (vazgeçtim =P)] Platonikleri sayayım mı? (Sizi hep seveceğim..)
Asa : Saklı Gerçek..
Evcil Hayvan : Yok. Gerek de yok. Hayvan sevmem. Gerçi hayvanları sevmeyen insanları da sevemezmiş Razz
Galleon : 55417

Bilgilerim
Sağlık:
Dırdırcı Sayı 3 Img_left100/100Dırdırcı Sayı 3 Empty_bar_bleue  (100/100)
Güç:
Seviye:

Dırdırcı Sayı 3 Empty
MesajKonu: Dırdırcı Sayı 3   Dırdırcı Sayı 3 Icon_minitimePtsi Mart 30 2009, 13:28

Editörden…

Stesha’nın ölümü tüm dırdırcı ekibini, büyü dünyasını, kısacası hepimizi derinden üzdü. Ben onu elimde hazırladığım haberlerime vereceği tepkiyi beklerken tanıdım. Yorulmuştu fakat her ne olursa olsun bu sayı çıkmalı diyordu. İşe alınmak için gözünün içine bakıyordum denebilir. Ve o cevabı hiç alamadan o hayata gözlerini yumdu. Yinde de beynimin her köşesinde yankılanan şey “Dırdırcı ne olursa olsun yayınlanmaya devam etmeli” oldu.

Evet, Stesha’ya okutmak için çırpındığım o haberleri değiştirmeden yayınlayacağım. Düzeltmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Çünkü biliyorum benim editörüm hala kalbimizin bir köşesinde yaşıyor.
Seana Cloris Loreille
Dırdırcı Editörü
Dırdırcı Editörü
Seana Cloris Loreille

RP Sevgilisi : [İster (vazgeçtim =P)] Platonikleri sayayım mı? (Sizi hep seveceğim..)
Evcil Hayvan : Yok. Gerek de yok. Hayvan sevmem. Gerçi hayvanları sevmeyen insanları da sevemezmiş Razz

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Dırdırcı Sayı 3 Empty
MesajKonu: Geri: Dırdırcı Sayı 3   Dırdırcı Sayı 3 Icon_minitimePtsi Mart 30 2009, 13:34

Çift = Rekabet

Dırdırcı Sayı 3 Evag10-lilacwine7 § Dırdırcı Sayı 3 Ashleesimpson6

Son zamanların en gözde olayını bu kadar kısa geçeceğimi sanmıyordunuz herhalde. Her yerde aynı sözcükler “Çifte Düğün”. Peki siz dırdırcı okurlarının da içten içe düşündüğü şeyler yok muydu? Bir şeyden iki tane olması ortaya rekabeti getirmez mi? Beyefendileri bilemem, onlar beraberliği kabul edebilirler fakat bayanlar tarafı aklımda şüpheleri uyandırmadı değil. Düğünde edindiğim izlenimlere göre çiftler birbirlerine karşı biraz mesafeliydi. Nedeni davetlilerle ilgilenmek zorunda olmaları mıydı? Peki, kıyafetlerine ne demeli? Her ne olursa olsun ortada bir şıklık yarışının olduğu kesin. Hem rekabet beraberinde kıskançlığı getirmediği sürece eğlenceli… Yoksa biz dırdırcı yazarlarının işi ne olurdu! Son olarak yarışı kazanana gelelim. Editörüm olduğu için sanırım ben oyumu Stesha’dan yana kullanacağım. Peki ya siz?

En son Seana Cloris Svensson tarafından Salı Mart 31 2009, 17:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Seana Cloris Loreille
Dırdırcı Editörü
Dırdırcı Editörü
Seana Cloris Loreille

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Dırdırcı Sayı 3 Empty
MesajKonu: Geri: Dırdırcı Sayı 3   Dırdırcı Sayı 3 Icon_minitimePtsi Mart 30 2009, 13:45

Bakanlığın Geleceği

Bakanlıktaki yeni atamalarda dikkatimi çeken en önemli unsuru açıklamak istiyorum. Biz kadınlara istediğimiz zaman başaramayacağımız şey yok derler ya, doğruluğunu tespitlerimden de anlayacaksınız.

Bakan Yardımcılığına getirilen Alexis Ciera Majere, Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Veronica Lilian Svensson, uzunca bir süredir görevini mükemmel yapan Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi Başkan Yardımcısı Sylvia Eleanor Claythorne, Uluslararası Sihirsel Ticaret Standartları Kurulu Çalışanı Ardyne Laycie Ecstein, Sihirli Yaratıkların Düzenlenmesi ve Denetimi Daire Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan [b]Yvonné Ann Maritime[b]adını son zamanlarda büyüceşura baş hakimliğine atanmasıyla duyuran Aethra Margeaux Verne ve en kısa sürede yine terfi etmesini beklediğim Kitiara Psyche Majere…

Benden duymuş olmayın ama ilerleyen sürede kadın egemen bir Bakanlıkla karşı karşıya gelebiliriz. Size bu müjdeyi şimdiden vermek istedim. Gelecek zamanlarda ileri görüşlülüğümü tebrik etmek isterseniz baykuş postam size hep açık.
Seana Cloris Loreille
Dırdırcı Editörü
Dırdırcı Editörü
Seana Cloris Loreille

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Dırdırcı Sayı 3 Empty
MesajKonu: Geri: Dırdırcı Sayı 3   Dırdırcı Sayı 3 Icon_minitimePtsi Mart 30 2009, 13:53

Yeni Başlangıçlar

Dırdırcı Sayı 3 1843 § Dırdırcı Sayı 3 Josh-icon-josh-holloway-2945729-100-100

Yılın düğünü beynimizde tatlı hatıralar bırakarak sona erdi. Aşkın ve mutluluğun doruklarında yaşandığı bu çifte düğünün perde arkasında yaşananlar da siz dırdırcı okurlarını epeyce meraklandıracak türden. Düğün sırasında yeni başlayan aşkların da ilk adımları atıldı. Kimden bahsettiğimi eminim merak ettiniz. Başseherbaz William Teodor Davis (“Bay Çapkın” demek hatırlamanızı kolaylaştıracaktır.) ile Ardyne Laycie Ecstein’in zamansız yakınlaşması gözümüzden kaçmadı. Çiftin düğün sırasında yıllardır birlikteymişizlenimini vermesi de dikkat çeken bir başka gerçekti. Asıl merak ettiğim konu ise şu:

Bay Çapkın acaba gerçek aşkı bu seferkinde bulabilecek mi?

Kulağıma gelen bir başka dedikodu ise bu ilişkinin başlamasıyla bitten birlikteliğe hala kendini alıştıramamış olan Briseis Ianthee Bones! Umarım bu sayıyı almazsın Briseis. Yoksa bunları söylediğiçin benden nefret edeceksin.
Seana Cloris Loreille
Dırdırcı Editörü
Dırdırcı Editörü
Seana Cloris Loreille

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Dırdırcı Sayı 3 Empty
MesajKonu: Geri: Dırdırcı Sayı 3   Dırdırcı Sayı 3 Icon_minitimePtsi Mart 30 2009, 13:56

Cloris’ten Seçmeler

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyin. Son zamanların en büyük sorunu haline gelen ayrılık sonrası çöküşler daha çok kadınları etkiliyor. Kendimizi bir muggle gibi hissettiğimiz bu anları büyücü olduğumuzu hatırlayarak eğlenceli hale getirmek elimizde. İşte size sunduğum birkaç eğlenceli öneri:

-Eski sevgilinize Zonko’nun Şaka Dükkanından aldığınız burun kanatmaya yarayan sakızlardan ya da 20 dakika gözleri kör eden pastalardan hediye edebilirsiniz. Kim bilir belki bunu yutacak kadar aptaldır. Eğer öyleyse ondan kurtulduğunuz için mutlu olmalısınız.

-Son zamanlarda gidip de beğendiğim sıca bir ortam olan Café Angéla’da birkaç kadeh içki de keyfinizi yerine getirebilir. Ayrıca sohbetini yakın bulduğum Erica ile kız kıza muhabbet etmek de ayrıca bir şans!

-Yeni sporlar da dikkat dağıtmak için ideal seçimlerden. Qudditch’e ilginiz varsa eğer size bir sürpriz daha! Yeni lig başlamadan –eğer profesyonel oyuncuysanız- kendinize en uygun takımı bulmalısınız. Nerde bende o şans diyenler için ayrı bir öneri daha. Maçlara düzenli gidin. Unutmayın yeni aşklar ortak noktaların buluşmasıyla başlar.

-Phoebe tipi yaşam tarzı diye nitelendirdiğim bir seçenek daha var. Fakat bu tarz öyle herkesin başarabileceği türden değil. Çapkınlıklarıyla ünlü Phoebe Loisa Cest’ev’i çoğunuz duymuşsunuzdur. Pek çoğumuzun isteyip de başaramadığı “her gün başka bir eğlence” anlayışının en önemli temsilcisi olmaya aday. Kim bilir belki ileride bu mantık Loisa ismiyle bir anılır. Yine de önümüzdeki sayıya kadar bu seçeneği kullanmayın derim ben. Ne olur, ne olmaz…

Bu yazıyı buraya kadar okuyup da “iyi ki iyi giden bir ilişkim var” diyenlere ise bir çift sözüm var. Zaman ne getirir belli olmaz. Bir bakmışsınız bu köşeden bir şeyler bulmuşsunuz…
Seana Cloris Loreille
Dırdırcı Editörü
Dırdırcı Editörü
Seana Cloris Loreille

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Dırdırcı Sayı 3 Empty
MesajKonu: Geri: Dırdırcı Sayı 3   Dırdırcı Sayı 3 Icon_minitimePtsi Mart 30 2009, 14:18

Yarım Kalan Düğün

Dırdırcı Sayı 3 Brad-Pitt-brad-pitt-232177_100_100 § Dırdırcı Sayı 3 23zd9gv8zx9

2 nikah şahidi, 1 gelin, 1 damat, 1 de nikah memuru… İşte basit bir nikah için gerekli olan her şey! Sihir Bakanı James Tommy Parker ile Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi Başkanı Sylvia Eleanor Claythorne geçtiğimiz günlerde evlendirme dairesinde nikah töreninde resmen evlendi. Sylvia’nın gelinliği kadar şahidi de dikkatimden kaçmadı. Aralarının bozuk olduğunu sandığım Alexis ile Sylvia nasıl oldu da yeniden bir araya geldi? Bu iş kafamı kurcalasa da dikkatimi çeken diğer bir ayrıntıyı da sizlerle paylaşmak istiyorum.

ğün nikah memuru Anthony Pharaoh ile eğlenceli bir hal aldı. Daha önce sadece adını duyduğum bu insanın kesinlikle gelecekteki nikah memurum olmasını isterim!

Sorunsuz atlatılan düğünün ardından yeni evli çiftimize dırdırcı ekibi olarak mutluluklar diliyoruz.

Dırdırcı Sayı 3
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-