Accio-Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kurgu: Loinkaos - Yıl: 1971 - Hava: Yağmurlu - Tema: Gündüz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

*1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline )

+2
Jack William Bennet
Kyan Carver
6 posters
YazarMesaj
Kyan Carver
Tılsım Profesörü
Tılsım Profesörü
Kyan Carver

Tarafı : Z.A.Y
Kan Durumu : Melez
RP Yaşı : 21
RP Sevgilisi : Mikayla M. Cyrus
Asa : Zekanın Tılsımı
Özel Yetenek : Zihnefendarlık
Galleon : 55871

Bilgilerim
Sağlık:
*1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Img_left100/100*1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Empty_bar_bleue  (100/100)
Güç:
*1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Img_left100/100*1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Empty_bar_bleue  (100/100)
Seviye:

*1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Empty
MesajKonu: *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline )   *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Icon_minitimePtsi Mart 23 2009, 15:04

Gün ağarmak üzereydi. Kyan yeni yeni uyanıyordu. Sağ gözünü yavaşça aralıyarak büyük bir Telaşla yatağından kalktı. Dağınık ve uzun saçlarıyla çok hoş gözüküyordu. Mavi tuhaf desenleri olan dolabına yaklaştı. Dolabın kapaklarını açarak biraz düşündü ve '' Ne giysem'' diyerek offladı. Dolabına birazcık daha baktıktan sonra kuzeninin ona aldığı cüppe aklına geldi. Dolabın kapaklarını kapatarak hızlıca diğer elbise dolabının başına doğru ilerledi. Sarı renkli olan dolabının kapağını açarak kuzenini ona aldığı cüppeyi buldu ve cüppeyi üzerine giydi. Aynaya bakarak kendi kendine '' Hiçte fena gözükmüyorum. '' diyerek gülümsedi. Düz ve uzun saçlarına elini koydu ve aynanın karşına geçerek saçına şekil verdi. Tekrar boy aynasına bakarak '' Artık Hazırım. '' dedi. Derin bir nefes aldıktan sonra " işte şimdi mükemmel gözüküyorum " diyerek gülümsedi. Siyah cüppesinini içinden çıkardığı pamuk gibi beyaz olan eline Muska/Tılsım ders kitabını aldı. Artık hazır olduğunu anlayarak Hogwars'a dersliğe doğru yola çıktı.

Muska/ Tılsım Dersliği

Kyan sınıfın kapısını yavaşça aralıyarak içeri girdi. Sınıfı süzrek masasına geçti. Masasının üzerine oturarak öğrencilerinin sınıfa gelmesini bekledi. Sınıfı öğrencilerin doldurması ve onların minik gülümsemeleri Kyan'ı mutlu ediyordu. Sınıfın dolamasıyla öğrencilerin gözünden ilk günün heyacanı okunuyordu. Kyan daha fazla öğrencilerini bekletmeyerek;

" Evet derse başlıyabiliriz "

diyerek güldü ve asasını siyah cüppesinin altından büyük bir hızla çıkararak havaya şunları yazdı;

Adım: Kyan Carver Andie

Konu: Lumos Maxima

yazdı ve şunları söyledi

" Arkadaşlar evet sizin gibi benimde bu ilk dersim bu nedenle beni tanımamanız çok normaldir. Size kendimi tekrar tanıtıyorum. Adım; Kyan Carver Andie"

diyerek öğrencilere gülümsedi. Kısa bir süre sonra masanın üzerinden kalkarak ayağıya kaktı ve sıraların arasında dolaşmaya başladı. Bir kaç adımdan sonra

'' Evet arkadaşlar aranızda Lumos Maxima büyüsünü bilen var mı?''

dedi. Öğrencilerin Kyan'a çekinerek baktığını görünce şöyle dedi:

'' Arkadaşlar benden çekinmenize hiç gerek yok. Söyledikleriniz yanlışta olsa lütfen çekinmeden bana söyleyin. ''

diyerek büyünün ne işe yaradığını anlatmaya başaldı;

'' Lumos Maxima büyüsü bir tür ışık çakması büyüsüdür. Bu büyü ile karanlık yerleri kolayca aydınlatabilirsiniz. ''

demesiyle öğrencilerden biri parmağını kaşdırarak ;

'' Profesör bu büyüyü peki uygulamalı olarak deneyecekmiyiz. ''

dedi. Kyan
eline asasını aldı. Öğrencilere minik bir tebessümle

" Evet bu büyüyü şimdi uygulamalı olarak deneyeceğiz. Şimdi sizlerden cesur olmanızı istiyorum. Çünkü az sonra sınıf kapkaranlık bir hal alacak ben sınıfı karanlığs bürüdüğüm an hepinizin bu büyüyü denemesini istiyorum. "

demesiyle asanını cüppesininin altından çıkardı ve büyük bir hızla sınıfı karanlığa bürüdü. Sınıfın karanlık olmasıyla beraber öğrenciler büyüyü yapmayı denediler ve bir çoğu başardı.

"Aferin çocuklar aferin "

diyerek sınıfı eski haline çevirdi. Tüm öğrencilerin büyüyü kolaylıkla yaptığını gördüğü için Kyan çok mutlu olmuştu ve öğrencilerini teker teker tebrik etti. Kısa bir süre sonra :

'' Evet, sevgili öğrencilerim. Ders bitmiştir, hepiniz çıkabilirsiniz. " diyer
ek sınıftan ayrıldı.

En son Kyan Carver Andié tarafından Çarş. Nis. 01 2009, 18:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://sarang-korea.asiafreeforum.com/
Jack William Bennet
Süper Aktif Role Player
Jack William Bennet

Tarafı : :: Tarafsız ::
Kan Durumu : :: Safkan ::
RP Yaşı : :: 14 ::
Patronus : :: Büyüyünce İnşallah... ::
RP Sevgilisi : :: Demetria Andié ::
Asa : :: Kayıp Büyü ::
Evcil Hayvan : :: Baykuş Wood ::
Özel Yetenek : :: Eheey öğrenciyim benn x( ::
Galleon : 56243

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
*1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Img_left5/100*1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Empty_bar_bleue  (5/100)
Seviye:
*1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Img_left5/100*1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Empty_bar_bleue  (5/100)

MesajKonu: Geri: *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline )   *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Icon_minitimePtsi Mart 23 2009, 17:37

Sabah henüz yeni oluyordu. Jack yatakhaneden 3. katta bulunan Tılsım dersliğine doğru yol aldı. Öğretmenini merak ediyordu. Adının Kyan olduğunu duymuştu. Koridorda yürürken öğretmenin sınıfa girdiğini gördü; biraz ardından o da girmişti. Sınıfa ilk gelen Jack'ti. Profesör Kyan'ın ona doğru bakması yeni bir öğrenci gelene kadar sürdü. Gözlerini gelen öğrencilere kaydırırken yüzü hâla Jack'e doğru dönüktü. Jack de bunu fark etti. Son öğrenci geldikten sonra yüzünden heyecanlı olduğu herkes tarafından anlaşılıyordu. Onun heyecanı kadar Jack de dahil herkesin yüzünde bir heyecan vardı. Kyan daha fazla beklemeyerek:

" Evet derse başlayabiliriz." dedi.

Bunu dedikten sonra güler gibi oldu. Galiba Jack heyecandan öyle görmüştü, çünkü eğer güldüyse hemen havada bulunan yazıları göremezdi. Havada ise "Adım: Kyan Carver Andie [i]Konu: Lumos Maxima" yazıyordu. Herkesin oraya baktığını gören Kyan dikkati dağıtmak için sınıfın kapısına yakın olan sıraların önündeki bölüme doğru yürüdü:

" Arkadaşlar evet sizin gibi benimde bu ilk dersim bu nedenle beni tanımamanız çok normaldir. Size kendimi tekrar tanıtıyorum. Adım; Kyan Carver Andie."

Ne demek istiyordu Mr Andie? Oysaki Jack'in ilk dersi değildi. Önce Eski Yazıtlar'a da girmişti. Bunu çok önemsemeyerek Kyan'ı dinlemeye koyuldu. Kyan'ın sözleri kulağına çok yüksek sesle geliyordu. Bu yüzden Kyan'ın

"Evet arkadaşlar aranızda Lumos Maxima büyüsünü bilen var mı?"

demesiyle irkildi. Jack ona çekinerek bakıyordu. Kendisine ve diğerlerine bakarak onlara çekinmemelerini ve yanlış da olsa söylemelerini istedi. Daha sonra ise Lumos Maxima'nın ne olduğunu anlatmaya koyuldu:

"Lumos Maxima büyüsü bir tür ışık çakması büyüsüdür. Bu büyü ile karanlık yerleri kolayca aydınlatabilirsiniz."

Öğrencilerden biri - Jack tanımıyordu - ugyulama yapıp yapmayacaklarını sordu. Bunun üzerine cüppesinin altından asasını alan Mr Andie

" Evet bu büyüyü şimdi uygulamalı olarak deneyeceğiz. Şimdi sizlerden cesur olmanızı istiyorum. Çünkü az sonra sınıf kapkaranlık bir hal alacak ben sınıfı karanlığa bürüdüğüm an hepinizin bu büyüyü denemesini istiyorum."

dedi. Bunun ardından ışık hızıyla sınıf karanlığa büründü. Ardından herkesin ağzından çıkan 'Lumos Maxima' duyuldu. Sınıf öncekinden daha da parlak ışığa büründü. Belli ki bir çoğu doğru yapmıştı. Profesör Kyan saatine bakarak:

"Aferin çocuklar aferin" dedi; sınıftakileri teker teker tebrik etti ve "Evet, sevgili öğrencilerim. Ders bitmiştir, hepiniz çıkabilirsiniz" dedi.

Jack'e göre o ders önceki girdiği Eski Yazıtlar dersinden daha eğlenceliydi ve daha kısa sürmüştü.

Değerlendirme

Öncelikle dersime gösterdiğin saygı için teşekkür derim. Rp'ne gelince Rp ilk ders için güzeldi. İlk ders için sizleri sıkmamak için bu seferlik Rp'yi kısa tuttum. Yazım ve noktalama işaretlerinde hiç hatan yoktu. Renk düzenine gelince renkler arasında uyum sağlamışsın ama daha canlı renkler kullanabilirdin. Bi de betimlemelerin azdı. Bir daha ki sefere betimlemeleri daha fazla yaparsan eminimki Rp çok güzel olacaktır. Şimdi gelelim notuna:

*Uzunluk +2
*Özgünlük +3

*Kurgu +2
*Görsellik +2

İlk ders için aldığın not 9 (Beklenenin Üzerinde) başarılarının devamını dilerim.
http://hogwartsakademisi.turkforumpro.com
Elizabeth Martinez
Slytherin 4. Sınıf
Slytherin 4. Sınıf
Elizabeth Martinez

Galleon : 55487

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline )   *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Icon_minitimePerş. Mart 26 2009, 00:01

Elizabeth Ksks dersinden çıktıktan sonra Tılsım dersliğine doğru yol aldı. Profesör çoktan gelmiş masasına oturmutu. ufak tefek sevimli bir adamdı. ''Biraz fazla sevimli.'' diye düşündü Elizabeth. Geçip sınıfta yerini aldıktan sonra etrafı süzmeye başladı. Bu arada profesör oturduğu yerden kalktı ve derse başlayabileceklerini söyledi.

Cübbesinin içinden asasını bir kaç kere salladı ve bu hareketle havada kelimeler belirmeye başladı:

Ve konuşmaya başladı:

" Arkadaşlar evet sizin gibi benimde bu ilk dersim bu nedenle beni tanımamanız çok normaldir. Size kendimi tekrar tanıtıyorum. Adım; Kyan Carver Andie"

Dedi. Sonra sıraların arasında dolaşmaya başladı. Bu arada konuşmasına devam ediyordu.

'' Evet arkadaşlar aranızda Lumos Maxima büyüsünü bilen var mı?'' diye sordu. Kimseden ses çıkmadığını görünce öğrencilere rahat olmaları kendisinden çekinmemleri konusunda tavsiyide bulundu. Daha sonra:

'' Lumos Maxima büyüsü bir tür ışık çakması büyüsüdür. Bu büyü ile karanlık yerleri kolayca aydınlatabilirsiniz. '' diye kendisi açıklamada bulundu. Sonra öğrencilerden bir tanesi elini kaldırıp profesöre bunu uygulamalı olarak gösterip göstermeyeceğini sordu..

''Hıh ammada meraklı'' diye burun kıvırdı Elizabeth. Sonra tekrar profesörün anlattıklarına dikkat kesildi

" Evet bu büyüyü şimdi uygulamalı olarak deneyeceğiz. Şimdi sizlerden cesur olmanızı istiyorum. Çünkü az sonra sınıf kapkaranlık bir hal alacak ben sınıfı karanlığa bürüdüğüm an hepinizin bu büyüyü denemesini istiyorum. "

Profesörün sözlerini bitirmesiyle her taraf bir anda karardı. Elizabeth profesörü dinlemekten asasını çıkarmayı unutmuştu. Başta paniklese de cübbesinin cebinden el yordamıyla asasını bulup çıkardı. Ve büyüyü yapmayı denedi.

''Lumos maxima'' diye bağardı. Sesi biraz fazla yüksek çıkmıştı. İyiki etraf karanlık diye geçirdi içinden. Bu arada ilk denemesi başarılı olmamıştı. Tekrar konsantre olup kelimeleri bir daha bu sefer daha alçak sesle söyledi:

''Lumos maxima''

Kelimeler ağzından dökülür dökülmez asasının ucu ışık aldı. Büyü yapabiliyor olmak Elizabeth'i oldukça sevindirmişti. Basit bir büyü bile olsa başrma hissi güzeldi. Ama yine de çok sevinmiş görünmek istemedi. Daha sonra profesör gelip hepsini tek tek tebrik etti. Ve tebrik faslı bittikten sonra derste bitti. Elizabeth eşyalarını toplayıp diğer slytherinlilerin arasına katılarak sınıftan ayrıldı.

Değerlendirme

Öncelikle dersime gösterdiğiniz saygı için teşekkür ederim. Rp'nize gelince, Rp'nizi hiç sıkılmadan okudum ilk ders için gayet iyi idi. Betimlemelerinizi biraz daha artırırsanız Rp'niz daha güzel olurdu. Son bir şey daha renk uyumunuz biraz kötüydü. Yeşil renke başka açık bir renk daha iyi giderdi ama bu seferlik ilk ders olduğu için musamma göstericeğim herkese.Gelelim notunuza:

*Uzunluk +2
*Özgünlük +3

*Kurgu +3
*Görsellik +2

İlk ders için aldığını not 10 ( olağanüstü) puandır. Ama ilk derste verdiğim bu notları devam ettirmek sizlerin elindedir. Başarılarınızın devamını dilerim.

L.J. Maxine Blaikie
Gryffindor 1. Sınıf
Gryffindor 1. Sınıf
L.J. Maxine Blaikie

Tarafı : Aydınlık
Kan Durumu : Melez
RP Yaşı : 13
Asa : Titrek Zeka-En iyi büyü: Patronus
Evcil Hayvan : Rocco adında yavru bir Rottweiler
Galleon : 55646

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline )   *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Icon_minitimeCuma Mart 27 2009, 21:13

Maxine ders programına baktı ve sıradaki dersin Tılsım olduğunu gördü. İlk dersine gitmek için sabırsızlanıyordu. Cüppesinin eteği arkasında dalgalanarak üçüncü kata doğru yola koyuldu, merdivenlerde biraz zıplayarak gidiyor, tılsım kitabını da elleri arasında göğsüne bastırıyordu, sırtındaki çantasıysa onunla beraber zıplıyordu. Bir uzun boylu -hem de çok uzun boylu- dördüncü sınıf sürüsünün yanından geçti. Belli ki onu fazla komik bulmuşlardı. Hemen zıplamasını durdurdu ve yüzündeki silinen gülümsemeyi yerine getirmeye çalışarak yoluna devam etti.
Sınıfa girdiğinde çok fazla kişi sınıfta değildi. Gözüyle sınıfı tarttı ve kendine güzel bir yer belirleyip oturdu. Profesörü beklemeye başladı. Profesör Andié sınıfa girdi ve Maxine onun gözlerinin sınıfın üzerinde dolaştığını görebiliyordu. Masasının üzerine oturdu ve sevecenlikle;

" Evet derse başlıyabiliriz " dedi. Gözleri hala öğrenciler üzerinde geziniyor ve sanki daha da mutlu oluyor gibi bir ifadesi vardı. Maxine da etrafına gülümseyerek bakıyordu. Profesör Andié siyah cüppesinin cebine elini attı, asısını çıkardı ve havaya yazı yazdı.

yazdı ve devam etti.

"Arkadaşlar evet sizin gibi benimde bu ilk dersim bu nedenle beni
tanımamanız çok normaldir. Size kendimi tekrar tanıtıyorum. Adım; Kyan
Carver Andie"

Kyan Carver Andié diye tekrar etti içinden Maxine. O da okulda yeniymiş. Maxine onun öyle bir izlenim vermediğini düşündü. Ama sonra bunun saçma olduğunu ve zaten onun da ilk derslerini yaşadığı için bu izlenimi anlayıp anlamamasının zor olduğunu düşündü. Dersin konusunun Lumos Maxima olduğu aklına gelmişti. Bu büyüyü bir yerden duymuştu. Emin olmayarak ışık büyüsü olabileceğini düşünüyordu ki Profesör yerinden kalktı. Sıraların arasında dolaşmaya başladı ve:

dedi. Maxine emin olmadığı için bir şey söylemedi. Zaten büyük ihtimalle yanlıştır diye düşünüyordu. Gözünü Profesörden kaçırıyordu ki Profesör Andié konuşmaya devam etti.

'' Arkadaşlar benden çekinmenize hiç gerek yok. Söyledikleriniz yanlışta olsa lütfen çekinmeden bana söyleyin. ''

Maxine bunu kendisine mi söylediğini anlayamadı. Kafasını kaldırdığında zaten herkesin çekingen gözlerle Profesöre baktığını fark etti. O da bunu farkedip söylemiş olmalı diye düşündü Maxine.

'' Lumos Maxima büyüsü bir tür ışık çakması büyüsüdür. Bu büyü ile karanlık yerleri kolayca aydınlatabilirsiniz. ''

Işık çakması büyüsü. "Tabii ya!" diye düşündü Maxine. Bunu annesinin kitaplarından birinde okumuştu. Cevabı söylememe üzüntüsüyle kendini fazla üzmemeye çalışırken bir öğrencinin parmağının havaya kalktığını gördü.

"Evet, merak ediyorum doğrusu. Deneyecek miyiz?" dedi Maxine kendine. Denerlerse ve yapamazsa işin kötü olacağını düşündü. Ya herkes yaparsa ve kendisi yapamazsa? Ne kadar utanç verici olacağını düşündü. Profesör Andié asasını çıkarıp konuşmaya başlamıştı.

"Evet bu büyüyü şimdi uygulamalı olarak deneyeceğiz. Şimdi sizlerden
cesur olmanızı istiyorum. Çünkü az sonra sınıf kapkaranlık bir hal
alacak ben sınıfı karanlığa bürüdüğüm an hepinizin bu büyüyü denemesini
istiyorum. "

"Neyse karanlık olursa benip yapamadığımı göremeyebilirler." diye iç geçirdi Maxine. O anda Profesör sınıfı karanlığa bürümüştü. Etrafta ışıklar çakmaya başlamıştı. Maxine asasını eline aldı ve yavaşça mırıldandı.

"Lumos Maxima" sesi olduğundan az çıktığından belki bir şey olmamıştı. Bir daha denemeyi düşündü ve;

"Lumos Maxima" belki bir dahaki sefere diye iç geçirdi ve elinden geldiğince yüksek sesle ve ışık çıkmasını umut ederek;

"Lumos Maxima" olmuştu. Asasından bir ışık çakması çıkmıştı. Başardığını düşünerek mutlu oldu.

"Aferin çocuklar aferin " dedi Profesör Andié. Sınıfı eski haline çevirdi ve mutlu bir görüntüsü vardı. '' Evet, sevgili öğrencilerim. Ders bitmiştir, hepiniz çıkabilirsiniz. " ve çıkışa doğru gitmeye başladı.

Maxine de eşyalarını topladı. Asasını da çantasına koydu ve sınıftan dışarıya çıkmak için yola koyuldu.

Değerlendirme

Öncelikle dersime katılıdığın için teşekkür ederim. Rp ise güzeldi. Hiç sıkılmadan sonuna kadar okudum. Ancak Rp nin sonunu çok kısa tutmuşsun biraz daha betimleme yapabilirdin. Ama ilk ders için güzel bir Rp idi. Sonuç olarak:

*Uzunluk +2
*Özgünlük +3
*Kurgu +2

*Görsellik +2

Sonuç olarak ilk ders için aldığın not: 9 ( Beklenenin Üzerinde ) puandır.
Rubeus Dearborn
Gryffindor 1. Sınıf
Gryffindor 1. Sınıf
Rubeus Dearborn

Kan Durumu : Safkan
RP Yaşı : 13
Asa : Hazır Tetik
Galleon : 55610

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline )   *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Icon_minitimePaz Mart 29 2009, 21:46

Rubeus ders programına göre sıradaki dersinin tılsım olduğunu gördü.3. kata gitmesi gerekiyordu.Merdivenler öğrencilerle dolmuştu.Zorlanarak da olsa merdiveni çıkmayı başardı.Sınıfa doğru yöneldi.Diğer öğrencilerde yavaş yavaş içeri giriyordu.Geçti ve boş olan bir yere oturdu.Profesör Kyan’ı ilk defa görüyordu.Yüzüne bakınca içini güven kapladı.Galiba bu Profesörü sevecekti.Sınıf artık dolmuştu.Profesörün güven dolu sesini duydu.

" Evet derse başlıyabiliriz "

Dedi ve cübbesinden asasını çıkararak havaya şunları yazdı;

Bunları yazdıktan sonra sınıfa bakarak o güven dolu sesiyle devam etti:

Dedi ve sıraların arasında dolaşmaya başladı.Her öğrenci gibi Rubeus’un gözleride onun üzerindeydi.Bu arada o konuşmasına devam etti.

'' Evet arkadaşlar aranızda Lumos Maxima büyüsünü bilen var mı?'' diye sordu.Rubeus “hayır” dercesine başını iki yana salladı.Profesör konuşmaya devam etti:

'' Arkadaşlar benden çekinmenize hiç gerek yok. Söyledikleriniz yanlışta olsa lütfen çekinmeden bana söyleyin. '' dedi.Sınıfın tamamının ona çekinerek baktığını görünce az da olsa sevindi.Demek ki tek kendi değildi bu konuda çekingen olan.

Rubeus bunu biliyordu.Zaten büyüyü bir iki kez evde denemiş ama başaramamıştı.Onun için de Profesöre bilmediğini söylemişti.Aklından bu büyünün tam kendine göre olduğunu geçirdi.Karanlık yerlerde dolaşmayı sever ama bazen çekindiği olurdu.Bunun için bu büyünün tam kendine göre olduğunu düşündü.O sorada bir öğrencinin büyüyü uygulayıp uygulamayacaklarını sorduğunu gördü.Kendi kendine “Denemeyeceksek niye buradayız ki!” diye söylendi.

" Evet bu büyüyü şimdi uygulamalı olarak deneyeceğiz. Şimdi sizlerden cesur olmanızı istiyorum. Çünkü az sonra sınıf kapkaranlık bir hal alacak ben sınıfı karanlığa bürüdüğüm an hepinizin bu büyüyü denemesini istiyorum. "

Yine deneyecekti demek.Bu sefer başarmayı umuyordu Rubeus.Diğer öğrencilerde heycanı görüyordu.Kendisinin sakinliğine şaşırdı.İçinden yapamayacağına karşı hiçbir şüphe yoktu nedense.O sırada ortalık karanlık oldu.”Bu ortamları severim.” Dedi Rubeus kendi kendine.Asasını cübbesinden çıkardı ve o sihirli sözcükleri fısıldadı:

“Lumos Maxima” ve bir ışık demeti asasının ucundan fırladı.İşte yapmış, önceden deneyip yapamadığı bu büyü ilk deneyişinde yapmıştu.Bu da onun kendine güven gelmesine neden olmuştu bir nevi.

"Aferin çocuklar aferin "

Dediğini duydu Profesörün ve sınıf eski aydınlık haline kavuştu.Öğrenci arkadaşları asalarını cübbelerine koyuyorlardı.O sırada Maxine’i gördü.Yüzü gülüyordu.Onun da başarmış olduğunu anladı ve onun için de sevindi.

'' Evet, sevgili öğrencilerim. Ders bitmiştir, hepiniz çıkabilirsiniz. "

Ders bitmişti.Profesörü çok sevdiğini düşündü Rubeus.Dersten çok zevk almıştı.Eşyalarını çantasını koydu ve sınıftan dışarı doğru süzüldü.

Değerlendirme

Öncelikle dersime katıldığın için teşekkür ederim. Rp ne gelince fena sayılmazsı ama sanki ders hemen başlasında bitsin gibi olmuş. Betimlemelerin ise azdı. İlk ders için idare eder bi Rp yapmışsın ama sana inanıyorum ki öteki derslerde daha güzel olacaklar. Renk uyumuna gelecek olursak eğer renk uyumun güzeldi. Sonuç olarak:

*Uzunluk +1
*Özgünlük +2
*Kurgu +2

*Görsellik +2

ilk ders için aldığın not: 7 ( uygun ) puandır.

Miselya Hotaru T. Takai
Parıldayan Role Player
Miselya Hotaru T. Takai

Kan Durumu : Safkan
RP Yaşı : 14
RP Sevgilisi : ***Lucas Tom Evans***
Asa : ***Uysal Benlik***
Evcil Hayvan : Güzeller güzeli kedim Kaysa
Galleon : 56299

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline )   *1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline ) Icon_minitimePtsi Mart 30 2009, 14:18

Miselya, yavaş adımlarla sınıfa doğru yürüyordu. Uzun ve yorucu bir dersten çıkmıştı. Ders programına göre, sıradaki ders Tılsım'dı.Miselya, Tılsım'ı severdi. Sanırım profesörde yeniydi. Eski profesörü severdi. Çok şirin ve iyi bir insandı. Ama bu profesörden de umutluydu.

Sınıfa geldiğinde, sınıf oldukça boştu. Sevinmişti, ilk defa bir derse geç kalmamıştı. En önden bir sıraya oturdu. Ve profesörün gelmesini bekledi. Sonunda beklenen kişi gelmişti. Oldukça genti. Sempatikti de... Güzel bir gülüşü vardı. Kısacası, Miselya yeni profesörü sevmişti. Asasını siyah cüppesinin altından hızla çıkardı. Bu, o kadar hızlıydı ki Miselya, ne olduğunu anlayamamıştı. Asasını hafifce salladı.

Dersin başlaması oldukça hızlı olmuştu. Önce isimlerimizi filan sorsaydı. Bizide tanısaydı. Yinede ismini beğenmişti. Görünüşe göre bir Andie'ydi. Miselya, Andie'leri severdi. Profesörün sesi, Miselya'yı derin düşüncelerinden ayırdı.

Evet, bunu zaten biliyoruz. Profesör gülümseedi. Cidden harika bir gülüşü vardı. Biraz yürüdükten sonra yine konuştu.

Lumos Maxima, Lumos Maxima, üzgünüm ama büyü kasamda böyle bir büyü bulunmamaktadır. Lütfen başka bir gün yeniden uğrayın. Bu büyü hakkında hiç birşey bilmiyordu. Ama ismini sevmişti. Çevresine baktığında, diğerlerininde kendisiyle aynı fikirde olduğunu anladı.

Senden çekinmek mi? Saol, ama ben almiyim. Neden, bir profesörden çekinelim ki? Bizi yemeyeceksin ya! Miselya, kendini bildi bileli bir profesörden çekinmemişti. Ama etrafına baktığında... Sanırım cidden çekinenler vardı. Profesör konuşmaya başladı.

Miselya, bu büyünün anlamını daha önceden duymuştu. Gece yarısı uyumayıp ikiziyle oyun oynadığı zaman, ablası bu büyüyü yapıp odalarına dalardı. Tabii o, bunu hatırlamıyordu.
Zaten hatırlaması bir mucize olurdu.

Miselya,bu sesin kaynağının arkadan bir çocuk olduğunu anladı. Çocuğu tanımıyordu. Ama daha önce görmüştü. Miselya için saçma bir soruydu. Zaten, hep uygulamalı olarak deneriz. Bu sırada profesör konuştu

" Evet bu büyüyü şimdi uygulamalı olarak deneyeceğiz. Şimdi sizlerden cesur olmanızı istiyorum. Çünkü az sonra sınıf kapkaranlık bir hal alacak ben sınıfı karanlığs bürüdüğüm an hepinizin bu büyüyü denemesini istiyorum. "

Cüppesinden asasını çıkardı. Ve hafifce salladı. Biranda etraf karanlığa büründü. Miselya, karanlıktan korkardı. Kurtulmalıydı. Neydi sözler. Ha!

''Lumos Maxima''

Asasından çıkan işiklar odayı aydınlatmıştı.İnanılmazdı başarmıştı. Profesör bir şeyler söylemişti. Ama Miselya, başarmanın sevincinden, ne dediğini duymamıştı. O sırada profesör, Miselya'nın yanına gelip onu bizzat kendisi tebrik etti. Miselya, daha da sevinmişti. Gerçi bu hareketi tüm sınıfa yaptı, ama olsun yinede Miselya çok mutluydu.

'' Evet, sevgili öğrencilerim. Ders bitmiştir, hepiniz çıkabilirsiniz. "

Miselya, kendinden mutlu bir şekilde sınıftan dışarı çıktı.

Değerlendirme

Öncelikle dersime katıldığın için teşekkür ederim. Rp gelecek olursak güzeldi. Hiç sıkılmadan sonuna kadar okudum. İlk ders için çok güzel bir Rp idi. Ancak bazı noktalama ve yazım yanlışların vardı. Betimlerinde güzeldi. Bir sonraki ders için daha güzel yazacağına inanıyorum. Yazı renklerinin uyumu ise fena değildi. Sonuç olarak:

*Uzunluk +3
*Özgünlük +2
*Kurgu +2

*Görsellik +2

ilk ders için aldığın not: 9 ( Beklenenin üzerinde ) puandır.
http://cruciohogwarts.turkforumpro.com/

*1 ve 2. Sınıflar İçin İlk Ders (Offline )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-