Accio-Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kurgu: Loinkaos - Yıl: 1971 - Hava: Yağmurlu - Tema: Gündüz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hufflepuff Masası

3 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimeCuma Şub. 13 2009, 07:33

...
Andy Chandler Bones
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf
Andy Chandler Bones

Tarafı : Aydınlık
Kan Durumu : Melez
RP Yaşı : 13
RP Sevgilisi : Swieta Miranda Andié
Asa : ¨Saf Güç¨
Evcil Hayvan : Tottle adında Baykuş
Galleon : 56583

Bilgilerim
Sağlık:
Hufflepuff Masası Img_left100/100Hufflepuff Masası Empty_bar_bleue  (100/100)
Güç:
Seviye:

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Geri: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimeSalı Mart 03 2009, 14:29

Andy masasına geldiğinde arkadaşları görünce çok sevindi.Sonuçta onları yaz boyunca görememişti.Birkaçına merhaba dedi.Sonra onları izlemeye başladı.Profösörlerin masalarına baktığında bütün öğretmenlerde oradaydı.Birçok hocasını seviyordu.Tabii arkadaşlarınıda.Slytherin'masasına baktığında Bellatrix'i gördü.Onu da çok özlemişi.Tekrar arkadaşlarının konuştuğu konuları dinlemeye başladı.
Destiny R. Thallimar
Psikopat Role Player
Destiny R. Thallimar

Tarafı : Aydınlık.
Kan Durumu : Safkan.
RP Yaşı : 16
RP Sevgilisi : --
Asa : Doğruluk Kanatları~
Galleon : 56461

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Hufflepuff Masası Img_left5/100Hufflepuff Masası Empty_bar_bleue  (5/100)
Seviye:

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Geri: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimePerş. Nis. 02 2009, 19:01

Dersin bitmesine az bir zaman kaldığından acele ediyordu. Birazdan herkes salona üşüşürdü kesin... Açlıktan mı yoksa aceleden mi bilemiyordu ama merdivenlerden hızla inmişti. Üstelik,bu sefer düşme tehlikesi geçirmemişti. Destiny için büyük bir başarıydı çünkü sürekli hareket halinde olan bu merdivenler sakarlığını tetikliyordu. Özellikle ilk yıl,merdivenlerle ilgili o kadar çok kaza yaşamıştı ki koridorlarda süpürgeyle dolaşmayı aklının bir köşesine koymuştu. Tabii bu düşünce de diğerleri gibi unutulup gitmişti. Neyse ki artık alışmıştı.

Hufflepuff Masası'na yaklaştığında etrafa şöyle bir göz attı. Görünürde kimse yoktu. Başını masaya çevirdiğinde beklediği gibi pek çok yiyecek öğrenciler tarafından gasp edilmişti. Başka bir deyişle,kahvaltıyı geçiştirmek durumundaydı. İç çekerek Leon'a baktı.

-Dilerim bunlar açlığını bastırmaya yeter!

Yiyeceklerle arası pek iyi olmadığından kendisini düşünmemişti. Zaten kahvaltıda en fazla ne yiyebilirdi ki? Mide fesatı geçirmekten döndüğü tek zaman Hogwarts'a ilk geldiği geceki şölendi. Ömründe o kadar yiyeceği bir arada görünce insan kendini tutamıyordu tabii!

Sandalyelerden birini çekip oturdu. Çıkan ses,boş salonda kulak tırmalayıcı bir hal almıştı. Burayı bu şekilde görmeye alışık değildi. Genelde tıklım tıklım olurdu. Öğrencilerin konuşmaları da cabası! Kalabalık ortamları severdi. İşe iyi tarafından baktı. Hiç olmazsa bu sefer,hiçbir zaman tam anlamıyla yerine getiremediği görgü kurallarını fazla ciddiye alması gerekmiyordu. Yemek yerken dirseklerini masaya koyma,ziyafete başlarken diğerlerini bekle falan falan falan... Ağzına kocaman bir omlet parçasını tıkıyordu ki,vazgeçti. Yeni tanıştığı insanlar üzerinde olumlu bir etki bırakmazdı bu. Yine görgü kuralları,gözlerini devirdi. Anlaşılan öğrenemeyecekti şu saygı işini. Sözde soylu,tanınmış bir aileden geliyordu. Çekingen bir ifadeyle Leon'a gülümsedi. Belli ki o bu kabalığı pek ciddiye almamıştı. En azından öyle umuyordu. Bir yandan yerken,bir yandan da ortak salonda başlayan sohbeti devam ettiriyordu.

-Pekala,başka arkadaşların var mı?Diğer binalardan mesela?

Soruyu sormak nerden aklına gelmişti bilmiyordu. Öylesine ortaya atmıştı. Leon'un Hogwarts'a alışamadığını biliyordu ama tanıdığı kişileri onun ağzından duymak,hoş olabilirdi. Birini tanımak için,arkadaşları hakkında fikir sahibi olmak işe yarayabilirdi. Örneğin kendisinin Slytherinli biriyle dostluk kurduğunu düşünemiyordu. Belki onlara karşı önyargılı yaklaşıyordu ama kompartmanda geçen olay,kurnaz ve hırslı öğrencileri bünyesinde barındıran bu bina ile ilgili düşüncelerini olumsuz yöne çekmeyi başarmıştı. Zaten olumsuzdu,bina öğrencileri hakkında tek yönlü düşünme işini sağlamlaştırmıştı demek daha doğru olurdu. Bu döneme yüksek bir puanla başlamışlardı. Bugüne kadar bu yarışı önemsemese de,son yılında bina şampiyonluğunu elde etmek isterdi. Bakışlarını Leon'a kaydırdı.

Leon Aaron D. Bravery
Hufflepuff 4. Sınıf
Hufflepuff 4. Sınıf
Leon Aaron D. Bravery

Kan Durumu : Muggle Doğumlu
Asa : Sahte Mutluluk
Galleon : 55673

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Geri: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimeCuma Nis. 03 2009, 15:59

Yürüyen merdivenlere kadar geldiğimizde, kendimi daha iyi hissetmeye başladığımı fark etmiştim. 2 gündür ortak salondan çıkmadığımdan olabilirdi… Burayı görmek beni daha sağlıklı hissetmeme neden olmuştu. Destiny’nin yanımdan sıyrılıp geçmesi ve hareket eden merdivenlere doğru yönelmesinden sonra bende onu takip etmiş ve adımlarımı merdivenlere doğru atmıştım. Merdiven hareket halindeyken sesimi oldukça yumuşak çıkartmaya çalışmış ve konuşmuştum;

“Benimle geldiğin için teşekkürler… Bu iyi oldu.”

Yumuşakça da gülümsedikten sonra bakışlarımı aşağıya doğru kaydırmıştım. Hufflepuff ortak salonunun bu kadar yüksekte olduğunu aşağıya baksam o zaman hatırlayabiliyordum. Devamlı hareket eden tablolara kaydırmıştım gözlerimi bu sefer. Onlara baktığımda kendimi daha da rahat hissediyordum. Hogwarts’ın bana ne kadar itici geldiğini biliyordum, fakat beni bazen rahatlattığını da kabul ediyordum.

Büyük Salon’un ihtişamlı kapısının önüne geldiğimizde, ilk Destiny’nin içeriye geçmesine izin vermiştim. İçerisini –derslerden olsa gerekti- gerektiğinden daha az kalabalık bulmuştum. Alkımında şu anda derslerde değil de yemeklerde olduğunu biliyordum. Gerçi, bize ne kalmıştı o a muammaydı. Elime ne gelirse, onu yiyecektim…

Hufflepuff masamıza kavuştuğumuz anda, Destiny’nin ağzından dökülen ilk cümleler beni hafif güldürmüştü. Fakat daha sonra, onun haklı olduğunu öne sürerek masaya yüzüm asık bakmaya başlamıştım. Çok açtım ve kalanlarla nasıl doyacağımı merak ediyordum. Aç gözlülük yapmamaya özen göstererek ters çevirili tabağım ve bardağımı geri çevirmiştim. Destiny’nin tabağına omlet alışını gözlemlemiş, bende elimi o sevdiğim çikolatalı top keklerden almıştım. Bu keklere bayılıyordum. Yemeye önce üzerindeki kremasından başlıyor; yememe devam ettiğimde ise kendimden geçiyordum. Dudaklarımda yumuşak bir gülümseme oluşturduktan sonra, çikolatalı top kekimi ağzıma doğru götürmüş ve bir ısırık almıştık. Lokmamı çiğnerken Destiny’nin nezaket kurallarına değinmek üzere olduğunu fark etmiştim. Bunun benim için öneminin olmadığını dile getirmek için hamle yapmıştım; ancak Destiny’nin benden önce davranıp bana soru sormasıyla birlikte hamlemi geri çekmiş ve onu dinlemeye başlamıştım…

“Pekâlâ, başka arkadaşların var mı? Diğer binalardan mesela?”

Başka bir binadan arkadaşım olup olmadığını soruyordu. Düşünmüştüm… Gerçekten tanıdığım tek kişinin Kyndra olduğunu söyleyebilirdim. Düşünmemi kısa tutmuş ve yumuşak bir tonu ile konuşmaya başlamıştım;

“Ravenclav binasından var… İsmi Kynrda Bianchett. Bizden 1 yaş küçük; şansa bak ki ikimizde büyücü çıktık. Küçüklüğümden beri arkadaşımdır. Aslında, kardeş gibiyiz…”

Yumuşakça gülümsemiş ve elimdeki kekimden bir ısırık daha almıştım. Burnumun ucunun kekin kremasına hafif bulanmasıyla gözlerimi şaşı yapıp burnumun ucuna bakmaya çalışmış ve yarım bir şekilde gülümsemiştim. Çantamdan çıkarttığım bir mendil ile bir yandan burnumdaki kremayı silmeye çalışıyor, bir yandan ise konuşuyordum;

“Seni çoğu zaman farklı kişilerin etrafında görürdüm. En azından geçen senelerde öyleydi… Epey tanındık biri olmalısın?”

Sözlerimi bitirdikten sonra mendili de yüzümden çekmiş ve yarım kalmış top kekimi tabağıma koymuştum. Kollarımı masanın üzerinde kavuşturmuş ve Destiny’ye bakmaya başlamıştım. Bir yandan ise, bu gün için en azından bir-iki derse girmem gerektiğini düşünüyordum. İlk dersi kaçırmıştık; bunu biliyordum. Ancak ikinciye ve üçüncüye girebileceğimi düşünüyordum. Kendimde bu gücü bulduğum için kendimle gurur duyuyordum. Hastalık dönemlerimin en hassas dönemlerim olduğunun farkındaydım; istemli bir şekilde derse girme fikrinin ise beni şaşırttığını kabul ediyordum. Derin bir nefes verdikten sonra tabağımdan top kekimi tekrar almış ve onu yemeye koyulmuştum.
https://acciohogwarts.yetkin-forum.com/lejant-f15/leon-aaron-dext
Destiny R. Thallimar
Psikopat Role Player
Destiny R. Thallimar

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Geri: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimeCuma Nis. 03 2009, 20:41

Kyndra Bianchett... Duymuştu,hatta birkaç kez konuşmuşluğu vardı. Bazı yönlerden birbirlerine çok benziyorlardı. Sadece bazı yönlerden... Tüm bunları bir kenara bırakacak olursak Leon ve Kyndra'yı birlikte pek fazla görmemişti. Ya şu sıralar etrafına karşı ilgisiz kalmıştı,ya da yalnızca kendisine tanıdık gelenleri takip ediyordu. Üstelik küçüklüklerinden beri arkadaşlarmış! Kendisinin de yıllardır tanıdığı kimseler vardı ama hiçbiriyle o kadar samimi değildi. Arada bir laflardı o kadar. Bir ara başını kaldırıp Leon'un burnuna bulaşan kremaya baktı. Sessizce kıkırdadı.

-Seni çoğu zaman farklı kişilerin etrafında görürdüm. En azından geçen senelerde öyleydi… Epey tanındık biri olmalısın?

Farklı karakterler tanımayı sevdiği bir gerçekti. Hogwarts'ta rastgele bir öğrencinin adını söyleseler hakkında az çok fikir yürütebilirdi. Dört yıldır burada olmanın da etkisi vardı ama daha çok Destiny'nin sıcakkanlı olmasıyla ilgiliydi. Bugüne kadar bir kez olsun uyum sorunu yaşadığını hatırlamıyordu. Hogwarts'a gelirken bile çok büyük bir heyecan yaşadığı söylenemezdi. Ailesindeki her birey büyücü olduğu için evde bu gibi konular sıkça konuşuluyordu. Bilmesi gereken hemen herşeyi henüz görmeden öğrenmişti. Hatta hangi dersleri sevip sevmeyeceği konusunda bile fikir yürütmüştü. Yanılmamıştı da,Sihir Tarihi ve Mitoloji kesinlikle zevksizdi.

-Evet,öyle de denilebilir. Çoğu öğrenciyi tanıyorum. Ama onlar beni ne kadar tanıyor,bilemem...

Tanınması için uzun uzun kendinden bahsetmesine gerek yoktu aslında. Zaten herkesin kafasına Destiny ile ilgili görüşler,daha ilk karşılaşmadan yerleşmiştir. Büyük bir kesimin 'Ne sakar kız!' diye düşündüğünü sanırdı. Bu yalnızca bir tahminden ibaretti,başkalarına kendisi hakkında ne düşündüklerini sormamıştı. Aklına esmemişti. Oysa şimdi iyiden iyiye merak etmişti,dışardan nasıl görünüyordu acaba? Bir ara kuzenlerinden birine sormalıydı. Mümkünse iyi özelliklerine odaklanacak bir kuzen... Olumsuz yönlerini vurgulayan birinin sözlerini fazlasıyla ciddiye alıp takıntı haline getirecek biri değildi;ama bu durum yastık savaşının patlak vermesine neden olabilirdi -ki Destiny ile yastık savaşı,tam bir faciayla sonuçlanırdı. Havada uçuşan tüyler,darmadağın olmuş yataklar... Kısaca giren her insanın şaşkınlık geçirebileceği korkunç bir oda. Tecrübesi vardı bu konuda.

Hazır söz kuzenlerden açılmışken,Leon'un aile ilişkilerini de merak ettiğini fark etti. Sormak istedi ama yeni tanıştığı biri bu konuda fazla bilgi vermek istemeyebilirdi. Mesela,o bu konulardan pek bahsetmezdi. Elbette aile bireylerini anlatırdı ama geçmişinden asla söz açmazdı. Anne ve babasının Karanlık tarafta olduğunun bilinmesini istemiyordu. Farklı yorumlanabilirdi bu durum. Hiç konuşmadan bir süre yemeğe devam ettiler. Leon'un yediği keklerden birine uzanırken sessizliği bozdu.

-Hiç konuşmamamıza rağmen hakkımda bildiklerin oldukça fazla,ne yalan söyleyeyim ben sana pek dikkat etmemiştim. Hatta Muggle Bilimleri'nde benden iyi olmanı çekemiyordum desem yeridir.

Ufak bir kahkaha atmadan edemedi. Gerçekten Leon'u çok kıskanmıştı. Ne kadar çabalarsa çabalasın önüne geçemediği tek öğrenci Leon'du. Bir türlü anlam veremiyordu,nerde hata yapıyordu? Leon'un ondan farkı neydi? Muggle doğumlu olduğunu henüz yeni öğrenmişti. İnat edip onunla konuşmadığından dolayı,bunu öğrenmesi çok uzun sürmüştü. İlk duyduğu an yaşadığı şaşkınlığın sebeplerinden biri de buydu. Şimdi düşününce,ah ne komik hallere düşmüştü! Düşünecek başka şey kalmamış gibi uzun uzun Leon'u alt etmenin yollarını aramıştı. Bir süre sonra bundan vazgeçmişti ve onu da herkes gibi görmeye başlamıştı. Aptalca davrandığını kabul ediyordu. Hele işin aslını öğrenince... Bir daha kıskançlık yapmayacaktı,bunu kendine defalarca söylemişti ama önüne geçemediği bir duyguydu. Bunun yalnızca kendine zararı olduğunu bildiği halde bir türlü engelleyemiyordu. Her zamanki huylu huyundan meselesi...
Leon Aaron D. Bravery
Hufflepuff 4. Sınıf
Hufflepuff 4. Sınıf
Leon Aaron D. Bravery

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Geri: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimeCuma Nis. 03 2009, 22:41

Destiny’den cevap gelmişti… Sesi yumuşaktı; fakat bir şey söylemek içimden gelmemişti. Elimdeki top kek bittikten sonra, her ne kadar sevmesem de ağzımı tatlandırmak için elimi balkabağı suyuna atmış ve bardağımın yüzünü çevirmiştim. Bardağımın bir kısmını balkabağı suyuyla doldurduktan sonra yüzümü buruşturarak onu içmiştim. Bunu neden yaptığımı bilmiyordum; sevmediğim bir şeyi neden her sabah içiyordum? Kendimi zorunlu hissediyor gibiydim. Kim bilir, küçüklükten kalan bir refleksti belki de… Annemin ben küçükken sabah kahvaltısında uydurduğu kuralların bıraktığı bir refleksti… ‘Sev ya da sevme, onlar bitecek!’ Annemi çok özlemiştim. Onu neredeyse 1 yıldır görmüyordum. Hogwarts’a gelmeye başladıktan beni onu göremez olmuştum. Hogwarts’ı asıl sevmememin nedeni belki de buydu, bilmiyordum. Bunları düşünürken, bardağımın aniden boşalmış olduğunu hissetmiş ve onu hızlıca masaya bırakmıştım. Gözlerimi bir sarhoş gibi ovaladıktan sonra;

“Tanrım iğrençti!” Diyerek mırıldanmıştım; fakat bu mırıldanmanın Destiny tarafından duyulduğundan emindim. Bazen yalnız olmadığımı unutuyordum. Ellerimi gözlerimden çekmiş ve çarpık bir gülümsemeyle az önce yapmış olduğum saçmalığın üzerini örtmeye çalışmıştım. Destiny’nin buna garip yaklaştığını sanmıyordum; daha çok keklere ulaşmaya çalıştığını fark etmiştim. Hafifçe gülümsedikten sonra birazcık uzağımdaki kurabiyelere uzanmış ve bir kaçını tabağıma doldurarak, kurabiye tabağını Destiny’ye yaklaştırmıştım. Kurabiyelerimden ısırıklar alırken, bir yandan da Destiny’yi dinliyordum;

Hiç konuşmamamıza rağmen hakkımda bildiklerin oldukça fazla, ne yalan söyleyeyim ben sana pek dikkat etmemiştim. Hatta Muggle Bilimleri'nde benden iyi olmanı çekemiyordum desem yeridir.
Kaşlarımı hafifçe yukarıya kaldırmış ve lokmamı yutmuştum. Ardından gürültülü bir kahkaha koparmıştım; ancak Slytherin masasının gözleri üzerime çekilince bunu durdurmuştum. Çok fazla beklemeden konuşmak için hamle yapmıştım. Hafifçe ileriye eğilmiştim;

“Ciddi misin? Kıskançlığını bilmiyordum!”

Dudaklarımdaki gülümsemenin silinmesine izin vermemiştim. Tabağımdan bir kurabiye daha aldıktan sonra neden geçen senelerde Muggle Bilimleri’ne bu kadar istekli oluşumu düşünmüştüm. Muhtemelen profesörden bile fazla şey biliyordum bu konuda… Muggle bir aileden gelmiştim. Onların yaptıkları tüm icatları biliyordum. Dersin bana zor gelmeyeceğini düşünerek bu derse girmiştim. Ardından bakışlarımı Destiny’ye çevirerek düşüncelerimi değiştirmiştim. O kızda gözüme farklı gelen neydi onu çözemiyordum. Daha önce hiç görmediğim bir şeyi görüyor gibiydim… Başımı hafifçe iki yana sallayarak tabağıma geri dönmüş ve Destiny’ye doğrudan bakmayarak bir soru yöneltmiştim;

“Şimdi ki dersin ne?”
Destiny R. Thallimar
Psikopat Role Player
Destiny R. Thallimar

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Geri: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimeCuma Nis. 03 2009, 23:23

Destiny'nin sözlerine karşılık Leon da kahkaha atmıştı. Etraftakilerin -özellikle Slytherin öğrencilerinin- fazla dikkatini çekmişlerdi. Bazıları sessiz olmalarını istercesine öfkeyle bakıyordu. Umursamaz bir edayla tekrar önüne döndü.

-Şimdi ki dersin ne?

Sahi neydi? Yeni dönemin programını ezberleyememişti henüz. Hangi dersi kaçırdığını dahi bilmiyordu. Unutkanlığı yine başına iş açacaktı. Sınav tarihlerini bile unuttuğu oluyordu. Geçen yıl,Aritmansi sınavına girdiğinde şok geçirmişti. Genelde başarılı olduğu bir ders olmasına rağmen şaşkınlığın etkisiyle resmen çuvallamıştı. Bir sürü dikkat hatası yapmıştı. Öyle ya,günlük yaşantısında da pek dikkatli olduğu söylenemezdi. Ortak salondan ayrılırken Leon eşofmanlarını değiştirmek üzere erkekler yatakhanesine çıkmasa,giydiklerini bile fark etmeyecekti. Bir de salona ilk geldiğinde Leon'un nasıl olup da kendisini 'göremediğinden' yakınmıştı. Ah! Başkalarını yargılarken kendi özelliklerini de göz önünde bulundurmalıydı. Ağzına attığı son kek parçasını da yuttuktan sonra Leon'a cevap verdi.

-Hiç hatırlamıyorum!

İçinden dersin Kehanet olmamasını umuyordu. Aslında şu sıralar Karanlık Sanatlara Karşı Savunma ile başı beladaydı. Bugüne kadar en sevdiği dersti fakat profesör değişikliği üzerinde gerçekten kötü etkiler bırakmıştı. Kendine bile itiraf etmekte zorluk çektiği tuhaf bir duygu içindeydi,korku. Mr. Skywâlker'a güvenmeye çalışsa da yapamıyordu. Henüz onunla karşılaşalı kısa bir süre olmuştu aslında,bu duruma alışamaması normaldi. Fakat koridorda rastlaştıkları zaman aniden adımlarını hızlandırıyordu. Sürekli diken üstündeydi. Savaştan uzak durmaya çalıştıkça,konuyla en alakalı kişiler çevresinde dolanıyordu sanki. Leon'un bu konuda ne düşündüğünü merak ediyordu. Yan gözle etrafta kendilerini dinleyen biri var mı diye baktı. Sonra kimsenin duymaması için masaya doğru iyice eğilerek kafasını kurcalayan meseleyi açtı.

-Söylesene,yeni müdürümüz hakkında ne düşünüyorsun?Skywâlker?

Leon'un bu konuyla fazla ilgili olmasını beklemiyordu. Sonuçta büyücü dünyasındaki güncel olaylardan uzak durmaya çalışır gibi bir hali vardı. Ama herkes gibi onun da kafasında az çok bir fikir oluşmuştur düşüncesiyle bu soruyu sormuştu. Tabii,bazı öğrencilerin yeni profesörle ilgili konuşmalarını duymuştu. Çoğu şaşırmıştı ama olayı büyütmemişlerdi. Acaba on altıncı yaşına basmasıyla psikolojik sorunlar mı baş göstermişti? Off,ne berbat bir durum! Sabah son derece keyifli başlayan konuşmanın tadını kaçıracak bir hamle yapmıştı. Zamanlaması da pek iyi değildi,öğrenciler teker teker salona doluşmaya başlamıştı. Leon'un cevabını beklerken tanıdık gelen birileri var mı diye etrafı gözlemliyordu. Lynette'i göremeyine tekrar Leon'a döndü. Ani bir karar değişikliğiyle lafa karıştı.

-Ya da,boşver. Duymak isteyeceğimden emin değilim. Sanırım biraz fazla etkisinde kaldım.

Şimdi de hassas kızlar gibi tavır almıştı. Konuştukça batıyordu. Sıkıntısını belli etmek istemeyerek Leon'a gülümsedi.
Leon Aaron D. Bravery
Hufflepuff 4. Sınıf
Hufflepuff 4. Sınıf
Leon Aaron D. Bravery

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Geri: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimeCuma Nis. 03 2009, 23:48

Destiny’nin cevap vermesi için onun kekinden bir ısırık alışını beklemem gerekmişti. Fakat hatırlamadığını ön sürerek benim hafifçe gülümsememi sağlamıştı. Destiny’nin de benim gibi unutkan çıkması beni hafif sevindirmişti. Saniyeler geçtikçe, okulda nihayet benim gibi kişilerin olduğunu anlamaya başlıyordum. Tabağımdan çikolata parçacıklı esmer bir kurabiye almış ve onu ağzıma doğru götürerek ısırmıştım. Koluma düşen kırıntıları ise, kolumu masaya doğru sallayarak onların düşmelerini sağlamıştım. Ufak bir sessizliğin sıkıntısını çekerken, nihayet Destiny’nin bir sır söyleyecekmiş gibi bana doğru yaklaşmasını izlemiştim. Bende başımı hafifçe masanın ortasına doğru eğdikten sonra, onun yüzüme doğru çarpan nefesinin ardından ağzından dökülen kelimeleri dinlemiştim;

“Söylesene, yeni müdürümüz hakkında ne düşünüyorsun? Skywâlker?”

Kendimi hafif bir şekilde geri çektikten sonra düşünmeye başlamıştım. Yeni müdür hakkında ne düşünüyordum; gerçekten bilmiyordum. Onunla bizzat konuşmamıştım. Onu görmüştüm; fakat net olarak değildi. Derslerine girmesem, ne öğretmeni olduğunu bile belki de bilmeyecektim. Hafif utanmıştım doğrusu… Bir öğrencinin müdürünü hiç tanımaması gerçeği insana gülünç geliyordu. Hiçbir fikrimin olmadığını Destiny’ye tam söyleyecekken, onun beni susturması doğrultusunda ağzımı tekrar kapatmıştım. Kaşlarımı çok yumuşak bir şekilde çatmış; ardından ise kıkırdamıştım. Ortamın gerginleşmesini istemiyordum. Hem de bir hiç uğuruna…

Büyük Salon’un geçtikçe kalabalıklaşmasının ardından, ilk dersin bitmiş olduğunu anlamıştım. Bunu istemiyordum; derse girmekten adeta kaçınıyordum… Bir kurabiye ısırığını daha boğazımdan geçirdikten sonra, doyduğumu belirterek tabağı ileriye doğru ittirmiş ve lokmamı yutmuştum. Gözlerimi, Büyük Salon’un, büyük pencerelerine kaydırmıştım. Dışarıdaki bardaktan boşalırcasına yağan yağmuru gözlemledikten sonra tekrar önüme dönmüş ve bu sefer umursamaz bir tavır koymuştum. Havaya alışmaya başlıyordum. Arizona’nın güneşine nasıl alıştıysam, buraya da o denli alışabileceğimi düşünmüştüm.

“Seninle tanıştığıma memnun oldum, cidden. Aynı binadan ve özellikle aynı sınıftan olan arkadaşım pek yok… Yani, hiç yok.” Gülümsemiş ve ardından devam etmiştim “Ve son derece lüks yapılmış bir kahvaltı içinde minnet borçluyum…”

Yumuşak bir kahkahanın ardından kollarımı göğsümün üzerinde kavuşturmuş ve içeriye bakınmaya başlamıştım. Cümlemin başlarını Destiny’ye bakmadan dile getirmiş; fakat daha sonra başımı tekrar ona çevirmiştim;

“Adam akıllı bilmediğim futbolu ne zaman öğrenmek istersin?”
Destiny R. Thallimar
Psikopat Role Player
Destiny R. Thallimar

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Geri: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimeC.tesi Nis. 04 2009, 17:01

Neyse ki gerginlik dağılmıştı. Salonun gittikçe kalabalıklaştığını fark etti. Derse girmek içinden gelmiyordu. Burada durup konuşmak varken derslikte uyuklamak çok sıkıcıydı. Fakat buna mecburdu. Her ne kadar,dersin ne olduğunu bilmese de...

Leon tabağını öne doğru ittirince doyduğunu anladı. Kendisi de daha fazla yiyebilecek durumda değildi.

-Seninle tanıştığıma memnun oldum, cidden. Aynı binadan ve özellikle aynı sınıftan olan arkadaşım pek yok… Yani, hiç yok.

Gülümsedi. Evet,Leon ile tanışmak onu da memnun etmişti. Gerçi Destiny'nin arkadaş sayısı oldukça fazlaydı. Olmasaydı da yalnızlık çekmezdi heralde,kuzenleriyle arasında güçlü bir bağ vardı. Fakat hep onlarla olmak bazen sıkıcı bir hal alabiliyordu. Leon ile farklı konulardan konuşabiliyordu. Bu sabah açılan şu,futbol meselesi gibi... Bir ara Leon'un lüks kahvaltıyla ilgili söylediklerine takıldı. Hafifçe gülümsedi. Çatal bıçak kullanma haricinde pek lüks sayılmazdı. Aslında son derece özenli hazırlanan sofra hoştu;ama o masada Destiny oturunca lükslükten eser kalmıyordu.

-Adam akıllı bilmediğim futbolu ne zaman öğrenmek istersin?

Başını yavaşça pencerelerden birine çevirdi. Yağmur şiddetini arttırmıştı. Böyle bir hava kesinlikle uygun olmazdı. Aksi halde üstü başı batmış bir halde yatakhanede kurulanmak durumunda kalırdı. Sonra da reviri boylardı. Derslerden de geri kalacağı hesaba katılınca... Aslında bu o kadar da kötü bir fikir değil! Fakat bunun için ıslanmaya değmezdi.

-Fark etmez benim için;ama mümkünse güneşli bir gün olsun. Sırılsıklam olup,üstüne bir de çimenlerde kayıp düşmek tercihim değil.

Zaten oldukça dengesiz hareketleri vardı. Bu nedenle son söylediklerinin gerçekleşme olasılığı yüksekti. Leon'un da yağmurdan hoşlanmadığını öğrenmişti. Bu kararın her ikisi için de uygun olmasını umdu. Tekrar Leon'a dönüp nerede çalışabileceklerini düşünmeye başladı. Futbol hakkında bildikleri -henüz- sınırlıydı. Dolayısıyla 'Nasıl oynanır?' , 'Nerede oynanır?' gibi soruların cevabını bilmiyordu. Aklına ilk gelen yer Quidditch sahası olmuştu ama futbol toplarının uçmadığını ve kale denen şeyin de yere çakılı olduğunu duymuştu. Yıkıp geçmek amacıyla içten içe kütüphanede çalışmak istiyordu ama kulağa çok mantıksız geliyordu. Ayrıca zaten kendisinden pek hoşlanmayan bir kütüphane görevlisi vardı,durumu hepten vasat hale getirmenin alemi yoktu. Kapalı alanda çalışılmayacak bir spor olduğunu da göz ardı etmemek lazım! Bu düşünceler sonrasında hayalgücünün fazlasıyla gelişmiş olduğuna karar verdi. Kendisinde bir yön daha keşfetmenin verdiği mutlulukla Leon'a dönüp sırıttı.

-Nerede çalışabiliriz? Göl kenarı olur mu?

Leon Aaron D. Bravery
Hufflepuff 4. Sınıf
Hufflepuff 4. Sınıf
Leon Aaron D. Bravery

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Geri: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimePaz Nis. 05 2009, 14:47

Sormuş olduğum sorundan sonra, Destiny’nin dönüp cama bakmasını izlemiştim. Bende biliyordum ki; Destiny’nin yağmurda dışarıya çıkıp futbol oynamak istemesi olanaksızdı. Bu açıdan birbirimize benzediğimiz gerçekti; çünkü ben de böyle düşünmüştüm. Cevabımda benim düşündüğüm gibi olmuştu. Oynarsak, güneşli bir günde oynamamızı istiyordu. “Tamam” başımı sallayıp gülümsemek ile yetinmiş ve bardağıma bu sefer bu doldurmuştum. Günümün ilk suyu olmuştu… Artık fazla su içemediğimi fark etmiştim. Neden bilmiyordum; büyük olasılıkla saçmaydı da. Fakat kafamı takmıştım. Bazen delice şeylere kafa takıyordum. Asıl buna kafa yormalıydım… Başımı tekrar cama çevirmiş ve birazcık yavaşlayan yağmura bakmaya başlamıştım. Böyle giderse akşama kadar yağmurun dinebileceğine dair tahmin yürütmüştüm. Evet, bu iyi olurdu. Hepimizin –yalnızca benim değil- güneş görmeye hakkı vardı. Gülümsedim… Şimdi de hava durumuna dair, kişilere verilen haklara kafa yoruyordum. Başımı hafifçe iki yana sallayarak bardağıma doldurmuş olduğum suyu içmeye başladım. Bir yandan da, Destiny’nin sormuş olduğu soruyu dinliyordum.

“Nerede çalışabiliriz? Göl kenarı olur mu?”

İlk başta neyden bahsettiğini anlamamıştım; ancak biraz düşündükten sonra futbol hakkında konuştuğunun farkında vardım. Başta Quiddtch sahası olarak düşünmüştüm. Ancak olayı bu kadar büyütmeye gerek yoktu. Sonuçta, doğru yoldan bilmediğin bir şeyi öğretmeye çalışacaktım. Yalnızca örnek sunacaktım. Destiny’nin aklında futbolun nasıl bir şey olduğunun canlanmasına izin verecektim. Bir şeylerle ilgilenme amaçlı olarak, az önce ittirmiş olduğum tabaktan bir kurabiye almış ve onu kemirmeye başlamıştım. Ardından yanıt verdim;

“Hmm… Olabilir. Evet, göl kenarı kulağa hoş geliyor.”

Gülümsemiş ve bakışlarımı saatime kaydırmıştım. İkinci derse girmeliydim. Destiny’nin de girmesi gerektiğini biliyordum. İstemsiz bir şekilde Destiny’ye bakmış ve sıkkın bir sesle konuşmaya girmiştim;

“Ders saati yaklaşıyor. Artık kalksak iyi olur. Ne dersin?”

Ondan cevap gelene kadar yerimde öylece oturmuştum. Dersimin ne olduğunu düşünüyordum. Neyse ki bulmuştum. Aritmansi dersine girmem gerekiyordu. İyi, ortak salona uğramam gerekmeyecekti. Zaten yanımda çantam vardı; gerekirse içindeki parşömenlerden birine yazı yazabilirdim.

“Benim dersim Aritmansi. Sanırım senin de o, bilmiyorum. Adını listede görmüş olabilirim.”
Destiny R. Thallimar
Psikopat Role Player
Destiny R. Thallimar

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Geri: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimePaz Nis. 05 2009, 17:24

Futbol konusunda anlaştıktan sonra Leon gözlerini kolundaki saate çevirdi.

-Ders saati yaklaşıyor. Artık kalksak iyi olur. Ne dersin?

Leon'u bu sabah gördüğünde biraz solgun görünüyordu. Bugün derslere katılmayacağını düşünüp,masadan kalktığında dersliğin yolunu bulabilmek için diğer dördüncü sınıf öğrencilerinin peşine takılmaya karar vermişti. Ancak Leon'un bütün gün dinlenmek gibi bir niyeti yoktu anlaşılan... Geçen yıl aynı dersleri alıyorlardı. Bu yıl da öyle olmasını umdu.

-Benim dersim Aritmansi. Sanırım senin de o, bilmiyorum. Adını listede görmüş olabilirim.

Evet,Aritmansi'ye adını yazdırmıştı. Dönemin ilk dersi için hazır değildi. Tüm eşyalarını yukarda bırakmıştı. Zaten hiçbir zaman yanında taşımazdı. Her an kaybedebilirdi. Sıkıntıyla iç çekti. Sabah sabah onca işlemle uğraşmak kulağa hiç hoş gelmiyordu. Leon'un da pek istekli görünmediği belli oluyordu.

-Doğru,bu yıl da o dersi alıyorum. Eşyalarımı almak için üst kata çıkmam gerek. Derslikte görüşürüz.

Sözlerini bitirdikten sonra sandalyesini geriye doğru ittirip masadan kalktı. Dalgınlığına gelmiş olacak ki eli sürahiye çarptı ve tüm balkabağı suyunu üzerine döktü. Bu sayede sorunsuz başlayan sabahı klasik bir sonla kapatmış oldu. Yüksek sesle söylendikten sonra Leon'un uzattığı peçeteyle cüppesini silmeye başladı. Leke bir türlü çıkmıyordu. Üstelik iğrenç kokuyordu. Yüzünü buruşturduktan sonra içinde bulunduğu duruma gülmeden edemedi. Gerçekten de çok sakardı. Artık birinden ellerini bağlamasını istemenin vakti çoktan gelmişti. Ardından kafasına dank etti;

'Yatakhaneye çıkmam için bir sebep daha!'

Aceleyle salondan çıkmaya çabalarken az kalsın birisine çarpıyordu. Bugüne özel olsa gerek... İki lafın arasına neredeyse duyulmayacak kadar alçak sesle 'Özür dilerim' sözünü sıkıştırdıktan sonra ardına bakmadan yürümeye başladı. Kısa bir süre dönüp Leon'a gülümsedi. Sırf birkaç -belki biraz daha fazla- talihsiz olay yaşadı diye kaba olmaya gerek yoktu. Bazı konularda son derece gevşek tavırları olabilirdi ama insanlara karşı sergilediği tutumlar asla değişmeyecekti. Tekrar önüne döndüğünde bu sefer neredeyse profesörlerden birine çarpıyordu. Etti üç... Uğursuzluk getirdiği kanısına vardı ve bir daha arkasına dönmeme kararı alarak yatakhaneye çıktı.

Leon Aaron D. Bravery
Hufflepuff 4. Sınıf
Hufflepuff 4. Sınıf
Leon Aaron D. Bravery

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

Hufflepuff Masası Empty
MesajKonu: Geri: Hufflepuff Masası   Hufflepuff Masası Icon_minitimePtsi Nis. 06 2009, 10:41

“Doğru, bu yıl da o dersi alıyorum. Eşyalarımı almak için üst kata çıkmam gerek. Derslikte görüşürüz.”

Demişti Destiny ve yukarıya çıkmak için masadan kalkmıştı. Kalkarken koluyla devirdiği balkabağı suyunun üzerine saçılmasına izin vermiş ve benim hafif kıkırdamama neden olmuştu. Bu gün sakarlığımı gün yüzüne çıkartmamıştım belki; ancak Destiny’ninkilere tanık olmuştum. Çantamdan bir mendil çıkartıp ona vermek ile yetinmiş ve kollarımı göğsümün üzerinde kavuşturmuştum. Destiny üzerini silmeye başladıktan ve yanımdan uzaklaşmaya başladıktan sonra onun arkasından bakmaya başlamıştım. Dalmıştım belki de tekrar, bilmiyordum. Onu izlerken, bir takım kişilere çarpıp duraksadığını görmüş ve tekrar bir kıkırdama sesini çıkartmıştım. Destiny’nin bana dönüp gülümsemesi ile bende karşılık olarak ona gülümsemiş ve bakışlarımı önüme çevirmiştim. Destiny’nin Büyük Salon’dan çıktığından emindim…

“Benim için gitme zamanı…”

Kendi kendime söylemiştim bunu… Kelimeler dudaklarımdan bir mırıldanma gibi çıkmıştı. Zaten amacım bunu kimseye duyurmak değildi. Bazen dışarıdan düşündüğüm zamanlar olurdu; bu da böyle bir zamandı. Yanımdaki çantama uzanmış ve onu omzuma geçirmiştim. Gitmeden önce –pişman olmamak için- tabağımdan bir kurabiye daha aldım ve oturduğum yerden kalktım. Arkama dönmüştüm… Ravenclaw masasına göz atmıştım. Kyndra’yı görmek, onunla konuşmak istiyordum. Onunla konuşmalıydım. Onu gerçekten özlemeye ve merak etmeye başlıyordum. Birkaç gün daha onu ortalarda göremezsem, profesörlere başvurmak zorunda kalacaktım… Önüme döndükten sonra çantamın sapına asılmış ve Büyük Salon’un büyük kapısına doğru yön almıştım. Dakikalar geçmeden, orayı terk etmiştim…

Hufflepuff Masası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-