Accio-Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kurgu: Loinkaos - Yıl: 1971 - Hava: Yağmurlu - Tema: Gündüz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İksir Ders Kitapları

+24
Charles Wood
Marissa Greene
Jack William Bennet
Mia Odette Bennet
Briseis Ianthee Bones
Elisa Loreena Newell
Sarah Johnson
Chuck Johnson
Loress Venter
Charlotte B. Allison
Baradel Jeus Johnson
Michael R. Black
Jack Johnson
Keigo Johnson
Pearl Allison
Chris Serlo Rich
Yarenia Davis
Emma Monteque
F. Leonard Newell
Sean Monteque
Sarah Michelle Boleyn
Rod D. Newell
RobertPattinson
Anthony Pharaoh
28 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Anthony Pharaoh
Seherbaz & Admin
Seherbaz & Admin
Anthony Pharaoh

Tarafı : Zümrüdü Anka Yoldaşlığı
Kan Durumu : Safkan
Asa : Çift çekirdekli, kemik asa
Galleon : 57370

Bilgilerim
Sağlık:
İksir Ders Kitapları Img_left100/100İksir Ders Kitapları Empty_bar_bleue  (100/100)
Güç:
İksir Ders Kitapları Img_left100/100İksir Ders Kitapları Empty_bar_bleue  (100/100)
Seviye:

İksir Ders Kitapları Empty
MesajKonu: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeSalı Eyl. 02 2008, 14:36

...
RobertPattinson
Slytherin 1. Sınıf
Slytherin 1. Sınıf
RobertPattinson

Tarafı : кαяαηℓıк тαяαƒ
Kan Durumu : ѕαfкαn
RP Yaşı : 15
RP Sevgilisi : мéℓℓ αηηє вℓα¢к
Asa : şєутαη ιкιℓιѕι; 23 ¢м. вσуυη∂α∂ıя νє кαуıη αğα¢ıη∂αη уαρıℓмışтıя.єη∂єя вιя αѕα σℓмαмαѕıηα яαğмєη özєℓ νє güçℓü вιя αѕα∂ıя.єη ιуι яι¢тυѕємρяα νє ѕє¢тυмѕємρяα вüуüℓєяιηι уαραя.αѕαηıη ιѕмιηι вυ вüуüℓєя∂єη αℓ∂ığı ѕöуℓєηмєктє∂ιя.
Evcil Hayvan : вєуαz уαяαѕα
Galleon : 57240

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
İksir Ders Kitapları Img_left5/100İksir Ders Kitapları Empty_bar_bleue  (5/100)
Seviye:

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeC.tesi Eyl. 06 2008, 12:54

Raiden bu sene Hogwarts'da İksir Dersi görecekti ve o dersi sevdiğinden ve bu dersin ilerde insanlar üstünde işine yarayacağı için bilgi edinmek istiyordu.İçeri Girdi...

Raiden''İyi günler ben iksir dersleri hakkında güzel bilgiler içeren kitaplar almak istiyorum''

Adam''Elimde 3 Ciltlik Bir Kitap Serisi var bu kitapda bir çok şey yazar ve bunları okuduğun zaman yasak iksirler dışında herşeyi yapabilirsin dedi''

Raiden adamla anlaşarak bu sete 20 Galleon verdi ve kitapları alarak yoluna devam etti
Rod D. Newell
Hufflepuff 2. Sınıf & Sınıf Başkanı
Hufflepuff 2. Sınıf & Sınıf Başkanı
Rod D. Newell

Tarafı : Z.A.Y
RP Sevgilisi : I. Eliza Newell
Asa : Alçak Cesaret
Evcil Hayvan : Baykuş - Leandre
Galleon : 57230

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
İksir Ders Kitapları Img_left10/100İksir Ders Kitapları Empty_bar_bleue  (10/100)
Seviye:
İksir Ders Kitapları Img_left10/100İksir Ders Kitapları Empty_bar_bleue  (10/100)

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeC.tesi Eyl. 06 2008, 13:47

İksir dersi en merak ettiği derslerden biriydi.

*Bunun hakkında yeterince bilgim olmalı...

"Merhaba bayım acaba iksir kitabı alabilir miyim ?"

"Elimde sana göre çok güzel kitaplar var.Hangisini istersin.Hepsinde temel bilgiler olmakla birlikte içinde sadece ek bilgiler değişiktir.Seç bakalım."

"Şu efendim en soldaki."

"Al bakalım..."

adama 20 galleon verdi ve çıktı.
http://www.mahsericumbus.com/forum
Sarah Michelle Boleyn
Gryffindor 3. Sınıf
Gryffindor 3. Sınıf
Sarah Michelle Boleyn

RP Sevgilisi : yok
Asa : Macera Düşkünü (ya da iksir delisi de denebilir) xD
Evcil Hayvan : cüce baykuş / kedi
Galleon : 57230

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
İksir Ders Kitapları Img_left15/100İksir Ders Kitapları Empty_bar_bleue  (15/100)
Seviye:
İksir Ders Kitapları Img_left15/100İksir Ders Kitapları Empty_bar_bleue  (15/100)

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeC.tesi Eyl. 06 2008, 14:25

Eliza yavaşça içeri girdi , ilerde bi adam arkası dönük kitapların tozlarını alıyordu.
" Merhaba , ben 1. sınıflar için temel iksir kitabı alıcaktım da."
Adam yavaşça arkasını döndü ve Eliza ya şöyle bi baktı .
"Tabi küçük hanım , 1. sınıflar için demiştin dimi ? "
"Evet"
Adam en üstlerden bi kitap çıkardı . Kitap hayli kalındı ve üzerinde parlak yazılarla TEMEL İKSİR KİTABI yazıyodu . Adam kitabın üzerine üfledi . Etrafa az da olsa toz saçıldı. Adam yaşlı ve bitkin görünen elleriyle onu Eliza ' ya uzattı .
" Teşekkür ederim " dedi ve ücreti uzattı Eliza .
" O teşekkür bana ait küçük hanım "
Eliza adama gülümsedi ve kapıdan çıkıp kalabalık Diagon yolunda yoluna devam etti.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimePaz Eyl. 07 2008, 20:01

Kaitlyn sevdiği derslerden biri olan İksir dersinin kitabını almak için dükkanın yolunu tuttu...

İçeri girdi ve "Merhaba, ben iksir kitabı alacaktım." dedi bayana.Bayan: "Tabii efendim, kaçıncı sınıftınız?" dedi. Kaitlyn: "1. sınıfım" dedi. Bayan kitabı hemen uzattı. Kaitlyn de parayı uzatıp, az ilerideki kapıya doğru yöneldi. Birkaç yinelemeden sonra kapıyı açtı ve oradan ayrıldı.

En son Kaitlyn Wila Newell tarafından Salı Kas. 18 2008, 18:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sean Monteque
Hufflepuff 2. Sınıf
Hufflepuff 2. Sınıf

Asa : Adeletin Işığı
Galleon : 57210

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimePaz Eyl. 14 2008, 18:00

Sean ilk iş olarak kitaplarını halletmek istiyordu.Merak etmediği halde içinden iksirle başlamak geldi.İçeri girdiğinde;

-Merhaba Bayım.1.Sınıfta iksirde temel olarak işimi görecek bir kitap arıyorum.

-Tabi bayım buyrun...

Kitabın üzerinde yaldızlı harflerle İKSİRE BAŞLANGIÇ yazıyordu.Sean parasını verip çıktı.
F. Leonard Newell
Slytherin 2. Sınıf
Slytherin 2. Sınıf
F. Leonard Newell

Tarafı : Karanlık Taraf
RP Sevgilisi : ♥♥♥Arwen Adriana P. Morante♥♥♥
Asa : ~Acımasızlığın Merhameti~ (Ender Very Happy)
Evcil Hayvan : Kar Baykuş�u (SlythOwl)
Galleon : 57100

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17 2008, 15:49

Frasier en sevdiği derslerden olan iksir kitabı için yola koyuldu...
gelince
-iksir kitabı 1. sınıf dedi ukalaca...
karşısındaki;
-elbette küçük bey diyerek kitabı getirip verdi ve sakın bir daha benim dükkanımda ukalalaşma dedi...
frasier cevap vermeyerek kitabı aldı ve parayı koyarak çıktı
Emma Monteque
Gryffindor 2. Sınıf
Gryffindor 2. Sınıf
Emma Monteque

Kan Durumu : safkan
Asa : Cesaret Ağacı
Evcil Hayvan : Baykuş
Galleon : 57240

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimePtsi Eyl. 22 2008, 14:54

Emma ilk iş olarak kitaplarını halletmek istiyordu.İksir kitabı için dükkana girdi.Satıcıya dönerek iksir kitabı lütfen dedi.Satıcı paketleyip verdikten sonra ordan ayrıldı.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeSalı Ekim 07 2008, 20:42

Dexter, elindeki listeye bakarak Diagon Yolu'nda yürüyordu. İlk önce kitapları almayı düşünerek Flourish & Bloots'a gitmeyi düşündü ve tekrar listeye göz atarken bir anda morali bozuldu. İksir...

En sevmediği ders olan, fakat hayali olan Seherbaz'lığa giden yolda mutlaka gerekli olan bir ders olan İksir'den belki de babasından ona kalan bir nefret vardı içinde. İçeriye gittiğinde kapıda henüz bir işi olmayan bir tezgahtar onu karşıladı. "Evet?"

"İksir kitabı," dedi Dexter sıkılırcasına.

Tezgahtar gülümsedi ve dükkanın iç kısımlarına doğru ilerlerken konuştu. "İksir'i sevmiyoruz sanırım," dedi sırıtarak.

"Sevmiyorum diyemem... Fakat, hoşuma gitmeyen bir ders. Babam da sevmezmiş zaten. Belki de severim onu bilemem. Sonuçta daha önce hiç denemedim."

"Evet. Bende Tılsım için aynı şeyi düşünürdüm fakar Tılsım'da sınıfın en iyisiydim. Yine de, gördüğün gibi, şimdi buradayım," dedi. Bir kaç koridor daha geçtiler. Ve yerde bir yığın oluşturmuş olan kitaplardan bir tanesini alıp Dexter'a uzattı.

"Başka?"
Yarenia Davis
Ravenclaw 1. Sınıf
Ravenclaw 1. Sınıf
Yarenia Davis

Tarafı : tarafsız
RP Yaşı : 13
RP Sevgilisi : * Aranıyor........*
Asa : ~ Adalet Eli ~
Evcil Hayvan : charlie adında bir hamster
Galleon : 56970

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimePaz Ekim 19 2008, 10:50

yarenia sabah uyanıp eşalarını karıştırırken iksir kitabını kaybettiğini gördü. Hemen diagon yoluna gidip iksir dersi için kitap satan bir kitapçı aramaya başladı. Aradan çok geçmeden bir yer buldu. Orda " DERS KİTAPLARINI EN UCUZ ALACAĞINIZ YER " yazıyordu camında. Hemen içeriye daldı yarenia. satıcıya " BEN İKSİR DERSİ İÇİN KİTAP ALACAĞIM. GEÇEN HAFTA ALDIĞIMI KAYBETMİŞİMDE... ELİNİZDE KAÇ CİLT VARSA İSTİYORUM. " dedi. Satıcı tozlu rafların arasında kayboldu. Geldiğinde elinde 5 cilt kitapla geri geldi. " ELİMDE 5 CİLT VAR YETER Mİ SANA " dedi. " TAMAM ALIYORUM KAÇ GALLEON? " dedi yarenia. Sstıcı kasaya gidip hesap makinesini alıp yarenianın yanına geldi. " HANIM KIZ HESAPLADIM 25 GALLEON TUTUYOR. VEREYİM Mİ YOKSA KALSIN MI? " dedi. Yarenia " ALIYORUM. PAKETLERSENİZ HEMEN SEVİNİRİM. 1 KEZ DAHA KAYBETMEK İSTEMİYORUM." dedi ve 25 galleonu ödedikten sonra ordan hızlıca uzaklaştı...
Chris Serlo Rich
Slytherin 1. Sınıf
Slytherin 1. Sınıf

Asa : *Yeşil Büyü*25.3cm karaçam asa
Evcil Hayvan : Karbeyaz Yarasa
Galleon : 56740

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeC.tesi Ekim 25 2008, 20:56

Birde İksir Ders kitapları alabilirmiyim dedi Serlo adam çıkardı kitabı ve başka? dedi
Pearl Allison
Hufflepuff 2. Sınıf
Hufflepuff 2. Sınıf
Pearl Allison

Tarafı : Aydınlık
RP Yaşı : 14
RP Sevgilisi : Keigo Johnson
Asa : Dostluk Asası
Evcil Hayvan : Baykuş; Daisy:)
Galleon : 56670

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
İksir Ders Kitapları Img_left12/100İksir Ders Kitapları Empty_bar_bleue  (12/100)
Seviye:
İksir Ders Kitapları Img_left12/100İksir Ders Kitapları Empty_bar_bleue  (12/100)

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimePerş. Ekim 30 2008, 18:58

Biletlerden sonra sıra alışverişe gelmişti. Pearl büyük uğraşlar sonucu annesinden uzaklaşıp iksir kitaplarının olduğu bölüme gelebilmişti işte. "Oh!" dedi büyük bir rahatlamayla.
Aslında yapması gereken ders kitaplarına yönelmekti. Aynen böyle yapmalıydı evet ders...
Ancak içindeki büyük merak artıyordu ve daha fazla dayanamadı. Küçük pembe bir bölüme ilerlemeye başladı. Yürürken bir yandan da etrafını kolaçan etmyi ihmal etmiyordu. İşte büyük tutkusu gerçekleşmek, inanılmaz merakıysa bastırılmak üzereydi. "Evet! Sonunda! Aşk iksirleri!"

Eline geçirdiği kitabı büyük bir açlıkla incelemeye başladı. Öyleki arkasından yaklaşan kişiyi değil farketmek, nerede olduğunu hatırlaması bile söz konusu olamazdı. Ta ki şu soruya ve ardından gelen küçük çaptaki gülme krizine kadar;

-O kadar umutsuz durumdasın ha?
Keigo Johnson
Slytherin 2. Sınıf
Slytherin 2. Sınıf
Keigo Johnson

Tarafı : Karanlık
RP Sevgilisi : ^#Pearl Allison#^
Asa : -Siyahın Karanlığı-
Evcil Hayvan : Aka-koumori (kızıl yarasa..)
Galleon : 56670

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeCuma Ekim 31 2008, 21:26

Keigo ve annesi Flourish & Bloots'a girdiler...Etraf cok kalabalıktı...Keigo kalabalıgı görünce sinirleri bir kat daha artmıştı..

"Cidden...Yapmaaa.."

Yanlarına gelen adam Keigo'ya yaklasarak..

"Evet..Ufaklık ne arıyorsun??"

"Sen..bana mı diyorsun??"

"Evet evladım..Bir sorun mu var??"

"Sakinleş..Sakinleş..Sakinleş...Yok efendim ben iksir kitabı bakıyordum.."

Dedi Keigo dişlerini sıkarak...Adamın asasının kıvrak bir hareketiyle kitap önlerine gelmişti...
Jack Johnson
Hufflepuff 2. Sınıf
Hufflepuff 2. Sınıf
Jack Johnson

Tarafı : aydınlık
RP Yaşı : 14
RP Sevgilisi : Aranıyor!!!!
Asa : Sevginin Gücü
Evcil Hayvan : Kar baykuşu
Galleon : 56625

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimePaz Kas. 16 2008, 20:09

Jack iksir kitabını almak için dükkana girdi.İçerisi çok kalabalıktı ama yavaşca sıyrılarak tezgahın önüne geldi.''1.sınıf iksir kitabı alabilir miyim hemen?''dedi.

Ve adam asasını sallayarak hemen Jack'ın önüne koydu.Jack kitapları aldı ve diğer kitapları almak için yola devam etti...
Michael R. Black
Gryffindor 2. Sınıf
Gryffindor 2. Sınıf
Michael R. Black

Tarafı : Aydınlık

Kan Durumu : Safkan(A rh+)
Asa : Cesur Zeka
Evcil Hayvan : Köpeğim(Lucyffer)
Galleon : 56640

Bilgilerim
Sağlık:
Güç:
Seviye:

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimePtsi Kas. 17 2008, 11:35

Michael arkasına bakarak giriyordu,''Flourish&Blootsa'' Madam malkin'de yaşadığı olaydan sonra ''Bütün piskomanyaklarda beni bulur kardeşim'' geçirdi,ama adam sadece görevini yapıyordu,asıl piskomanyağın kendisini olduğunu bilmiyordu.Flourish&Bloots'un içinde olduğunu serin havadan anlamıştı,klimalar etrafı güzelleştiriyor hertaraf çok düzenliydi.Etrafındaki güzelliklere dalmıştıki.Taki önündeki rafa çarpıp kitapların düşme sesi ile kendine gelene kadar.Onu kimsenin görmediğini sanıyordu,Tezgahtara yaklaştı:

-Abi be 1 tane 1. sınıf iksir kitabı.Yada sen bütün ders kitaplarını ver.

Adam sinirli gibiydi:

Diğer kitaplar başka reyonlarda,onlardan ben sorumlu değilim.Ve birinci sınıf iksir kitapları daha demin çarptığın raftaydı.

Michael biraz utanmıştı,hayatında ilk kez olmuştu belkide.

Gerçekten çok üzgünüm.Kızmadınız değilmi.

Hayır,seni sevdim önceden benimde senin gibi bi oğlum vardı.Sonra...

Adam hüzünlüydü hafif Michael'i yerdeki kitapların yanına götürüyordu:

Peki sonra...

Dedi Michael...

Sonra,sonrasımı...Ah ah.En iyisi boşver.

Düşünmek istemezmiş gibi ah çekti,Kitapların yanına vardıkların adam asasını çıkardı:

Akla pakla.İşte buyur kitabın.Fiyatı 20 galleon ama sana özel bir indiri yapabilrim bundan kimseye bahsetme kovulabilirim.

Michael'in kulağına fısıldadı.Michael Teşekkür etti,ve diğer gerekli malzemeleri almak için oradan ayrıldı...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimePerş. Kas. 20 2008, 20:18

Medusa kitapların arasında dolaşırken gözüne takılan iksir kitaplarına doğru yaklaştı ve parlak ciltli büyük bir kitabı diğerlerinden ayırarak eline aldı. Ağır kitabın kalın kapağını açtı ve içindekilee gözgezdirmeye başladı. Yeni kitapları severdi. Elinde olamayan kitapları ilgi ile inceler eğer beğenir ve işine yarayacağına inandığı kitaplar bulursa kaçırmak istemezdi.

Mor renkteki ojeli uzun dırnağını bir sayfanın üzerine koydu ve yazıları takip eder şekilde gezdirmeye başladı.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimePerş. Kas. 20 2008, 20:25

Josh ,Gelecek Postasından ayrılınca alması gereken bir kaç sihir tarihi kitabı nedeniyle Flourish ve Bloots'a uğradı.
Rahat bir gündü. Aslında çok çabukta geçmişti. Eve dönmeden önce Marcia'ya güzel bir hediye alması gerekirdi. Çünkü bu günlerde O' na bir hayli dargındı.
Düşünceli bir şekilde kitapçıda aradığı kitaba bakıyordu. burası gazeteye en çok reklam veren mekanlardan biriydi ve Josh sahibini oldukça iyi tanıyordu. Hemen O' nla ilgilenmeye gelmişti Josh almak istediği kitapların yanında biraz da bakınacağını söylemesinin ardından O' da kasadaki birkaç müşteri içinden ayrıldı yanından.

Quidditch kitaplarına takıldı gözü bu kesinlikle Bernard'ın bayağı hoşuna giderdi. HH takımının tarihiyle ilgili bir kitabı da almaya karar verdi.

Raflara bakınmaya devam ederken iksir raflarının orada tanıdık bir yüze rastladı Josh. Fazla hatta hiç muhabbetleri olmamıştı ama Josh Bayan Davis'i hem işinden dolayı hemde Halloween partilerinde evlerine gelmesinden dolayı tanıyordu.

Raftan Elixir yazılı bir kitabı alıp baktıktan sonra

"Merhaba ,Bayan Davis." dedi içten bir şekilde.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimePerş. Kas. 20 2008, 20:37

Medusa ilgi ile okuduğu iksirlerin arasında bir ses duyyunca irkilerek elindeki kalın kitabı "patt" sesi ile kapattı. Karşısında duran Bay Allison'u gördüğünde de gülümsedi ve başı ile selam verdi.
- Beni korkuttuğunuzu itiraf etmeliyim Bay Allison.
Sonra gülmeye başladı.
- Bunu yapabilmeyi başaran ender büyücülerdensiniz tebrik ederim.
dedi şakacı bir ses tonu ile. Ardından da elindeki kitabı diğerlerinin yanına - rafa- yerleştirdi.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimePerş. Kas. 20 2008, 20:47

Josh anlaşılan kitaba kendini kaptırmış olan genç müdirenin ürkmesine sebep olmuştu.Onun hızlı tepkisiyle Josh biraz geriledi. Yoksa tanımadı mı diye düşünüyordu ki karşılığında aldığı selamla rahatladı.

"Beni korkuttuğunuzu itiraf etmeliyim Bay Allison.Bunu yapabilmeyi başaran ender büyücülerdensiniz tebrik ederim."

diye başlamıştı sözlerine Bayan Davis.Josh gülümsemesini aynen iade ederken

"Güzel bir karşılaşma,nasılsınız?" diye başladı muhabbete.
Tahminince şuan gayet iyi olmalıydı. Kadroyu tamamlamış ve sonunda onada tatil olmuştu.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeCuma Kas. 21 2008, 17:36

Medusa gözlerini tekrar kitaplara doğru çevirdi. Sakin ama neşeli bir ses tonu ile cavepladı genç büyücüyü.
-İyiyim sağolun. Büyük gün yaklaşıyor ve ben da ona hazırlıkları tamamlıyorum.
Sonra byücüye doğru döndü.
- Ki zaten siz beni biliyorsunuzdur. Dün olan şeyleri ertesi gün sizin sayenizde bütün büyü dünyası öğreniyor ve okul ile ilgili de duyuru yapmam gerekmiyor.
derken gülmeye başladı.Birkaç adım attı ve az ilerideki kitaplara doğru döndü. Birkaç gün sonra kendi kitabı da bu rafların arasında yerini alacaktı. Her ne kadar fazla ilgi göreceğinden şüpheli olsa da Medusa bu konuda kararlıydı.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeCuma Kas. 21 2008, 17:43

Josh, Bayan Davis' in tam kendine yakışan işi bulduğunu düşünüyordu. Otorite ve sözünden eminlik sezmişti duruşundan dahi... Bernard' da onun böyle olduğunu söylemişti işte.

"İyiyim sağolun. Büyük gün yaklaşıyor ve ben da ona hazırlıkları tamamlıyorum.Ki zaten siz beni biliyorsunuzdur. Dün olan şeyleri ertesi gün sizin sayenizde bütün büyü dünyası öğreniyor ve okul ile ilgili de duyuru yapmam gerekmiyor."

Josh bu sözler üzerine içtenlikle gülümsedi. Memnun olmuştu açıkçası.

"Gelecek Postası da bunun için var zaten. İnsanlar hemen öğrensin diye. Ulaşabildiğimiz kadarıyla onları doğru yönlendirmeye çalışıyoruz. " diye başlamıştı sözlerine.
Aslında Medusa' nın Gelecek Postası'na Luiz ile ilgili haberlerden dolayı kızgın olduğunu tahmin ediyordu ama şimdilik böyle bir şey yokmuş gibi duruyordu.
Ama çalışıyorlardı , kimse gazetede çıkan herhangi birşey için onları yadırgayamazdı. Takdir edilmekte haklarıydı.

"Ne zaman açılacağı hala belli değil, değil mi? yani okulun? " diyerek devam etti.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeCuma Kas. 21 2008, 17:58

Medusa başını iki yana salladı. "cık" sesi çıktı bir anda dudakları arasından.
- Hayır.... Henüz belli değil ki bunun nedeni de bazı yeni öğrencilere ulaşamamamız.

Ciddi bir bakış ile büyücüye bakarken derin bir nefes aldı.
- Biliyorsunuz Bay Allison bütün öğrenci büyücü ve cadılar kendileri gibi büyücü-cadı ailelerden gelmiyor. Bazen bu durum bize güçlük çıkarıyor.

Bir an durdu. Sözerli yanlış anlaşılacak gibi gelmişti kendisine ve emen bir açıklama yapma gereği hissetti. Bir elini kaldırıdı ve itiraz eder gibi ii yana salladı.
- Bu cümlelerim ile beni yanlış anlamayın lütfen. Karmaşıklık ailelerin gözündeki durumumuz. Çoğu bizim varlığımızdan haberdar bile değilken çok sevdikleri çocuklarından ayrılmak, hiç bilmedikler ve belki de korktukları bu dünyaya bırakmak istemiyorlar. Bu durum karşısında da onaları ikna etmek gerekiyor ki kimilerinin düşüncelerinin aksine bu genç büyücü ve cadılar hiç de başarısız değiller.

Şüphe ile parlayan gözleri büyücüyü süzdü. Bu soy ve kan konusunda acaba o ne düşünüyordu?
- Bildiğiniz gibi büyüdeki yetenek de aile önemlidir berki ama muggle ailelerden doğan büyücü ve cadıların da başarıları gözardı edilemez. Bu büyük bir haksızlık olur doğrusu

diyerek sözlerini bitirdi.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeCuma Kas. 21 2008, 18:06

Josh tek kaşını kaldırdı zaten böyle bir izlenime kapılmamıştı ki zaten. Her zaman olumlu düşünceden yanaydı. Medusa'nın demeye çalıştığını yanlış anlamamıştı.
Gazetede olayın ilk çekici yanını düşünsede yinede her cümlede kötü bir anlamdan çok daha olumluyu arardı O.

"Kesinlikle doğrudur. Ayrıca bazılarıda korkmaktan bir ziyade onlara göre normal bir çocuk isteyebilirler. Karşı çıkmaları doğal bir durum. Kendi ailemde bile ilk Bernard ,Hogwarts' a yollanacağında sorunlar çıkmıştı." diye başladı sözlerine ardından ilk geldiğinde aldığı kitabı geri rafa bırakıp devam etti.

"Peki aileleri kabul etmezse ne oluyor ? O çocuklar sihir eğitimi almayacak mı? O zaman çok daha tehlikeli olurlar."
dedi ardındanda.Hem bazı aileler Karanlık Lord nedeniylede çocuklarını kendi yakınlarında istiyorlardı fakat bunu dile getirmemenin daha doğru olacağına kanaat getirdi Josh...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeCuma Kas. 21 2008, 18:16

Medusa kaşlarını ilgi ile kaldırdı. Bakışlarını kitaplara çevirdi ardıdan da.
- Doğrusunu isterseniz bu çocuğun yeteneklerine bağlı biraz. Biz ailelere mümkün olduğu kadarı ile sakinleştirerek ikna etmeye çalışıyoruz. Zaten çoğu zaman kararı çocuklara bırakıyoruz. Bazı durumlarda şahsen gidiyorum. Fakat bu öğrenciden gerçekten de büyük bir beklentim olduğu anlamına gelir. Elimden geldiği kadarı ile çocuğa kendi yeteneklerini ve bizim dünyamızı anlatıyorum.

Başını yere eydi üzüntü ile.
- Çocuklar genelde ait oldukları yeri doğru seçiyorlar. Seçmeyenler ise ailelerinden kopmak istemedikleri, onlardan korktukları için falan reddediyor bizleri.

Sonra dudağını ısırdı.
- Sizin dediğiniz boyutta bir tehlike fazla olmaz. Çok zor ortaya çıkan bir durumdur ki bu da sıtandar büyü düzayinin çok üstündeki çocuklarda görülür. Bu gibi durumlar olur ise -ki pek yaşanmadı- kimilerine göre kötü gözlerle bakılsam da yeteneklerimi kullanmam gerekir.
dedi.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: İksir Ders Kitapları   İksir Ders Kitapları Icon_minitimeCuma Kas. 21 2008, 18:40

Josh ,Medusa'yı dikkatle dinledi.
Haklıydı tabi ama Josh'a göre seçim 13 yaşındaki çocuklara bırakılmamalıydı. Sihir kanı olan biri kesinlikle eğitilip değerlendirilmeliydi O'na göre.

"Kararı reşit olmamış birinin vermesi bence hata tabi muggle aile de ne kadar anlar oda muamma ya." dedi Josh. Muggleları bir türlü sevemezdi ve ses tonundan bunu gayet ele vermişti anlaşılan.

Sonra az duraksayıp konuyu değiştirmenin en doğru olacağına karar verdi.

"Gelecek Postası'nda Davis'ler bir hayli popüler." dedi gülerek.Har sayıda en iki tanesinin adı muhakkak geçiyordu.

İksir Ders Kitapları
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-